Hlavní navigace

UPC ve své síti výrazně rozšiřuje nabídku rozhlasových stanic

5. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: UPC
SEZNAM UVNITŘ KE STAŽENÍ – Kabelový operátor oznámil, že nastanou značné změny. Upravovat se budou analogově i digitálně šířené kanály.

Nabídka vysílání rozhlasových stanic v tzv. digitálním režimu, tj. přijímaných přes Horizon Mediabox nebo set-top box, bude rozšířena na celkově 80 kanálů a najdete v ní všechny celoplošné, regionální a žánrové stanice Českého rozhlasu, Frekvenci 1, Evropu 2 a Impuls, dále pak výběr zahraničních stanic a také nejlepší regionální kanály.

Pro naladění nových stanic, pokud máte digitální kabelový přijímač od UPC, nemusíte prý dělat zhola nic. Naladí se a přidají do nabídky automaticky. Pokud máte přístup přes televizní přijímač, doladit je budete muset. Jak uvádí operátor, ideální cesta je manuální doladění rádií na frekvenci 586 MHz, SR (symbol rate/rychlost) 6900, QAM 256.

Při přístupu přes mobil v aplikaci Horizon Go nabídka digitálně šířených rozhlasových stanic UPC chybí. Škoda. Bylo by to takové operativnější DAB, navíc bez antény. Otázkou ale je, s jakou kvalitou se vlastně vysílá. I tato informace na stránkách UPC chybí.
Autor: Bohumil Herwig

Při přístupu přes mobil v aplikaci Horizon Go nabídka digitálně šířených rozhlasových stanic UPC chybí. Škoda. Bylo by to takové operativnější DAB, navíc bez antény. Otázkou ale je, s jakou kvalitou se vlastně vysílá. I tato informace na stránkách UPC chybí.

A o jaké stanice konkrétně jde?

  • Český rozhlas, včetně speciálně zaměřených stanic typu D-dur, Wave, Jazz, Junior, Retro.
  • Frekvence 1, Evropa 2, Impuls, Blaník, Fajn, Kiss a Hitrádia.
  • Nejposlouchanější regionální stanice jako brněnský Krokodýl, ostravský Hellax, plzeňský Egrensis nebo třeba pražské City 937.
  • Žánrové stanice: Radio 1, Expres, Rockzone, Country, Oldies, Valc: zlaté hity, rock, country, klasická hudba i dechovka.
  • Výběr ze zahraničních stanic.

Zároveň dojde – k 10. březnu 2016, tedy ve čtvrtek – k omezení distribuce rozhlasových stanic v původním analogovém FM pásmu a k přesunu stanic Českého rozhlasu na vyšší, méně rušené frekvence. Aktuální seznam je ke stažení níže.

Stanice Radiožurnál tak bude na většině sítí UPC dostupná na 107,9 MHz a regionální vysílání na 107,5 MHz.

Změna se dotkne pouze rozhlasových přijímačů připojených na síť kabelové televize UPC.

MM socky3

Ke stažení – seznamy a řazení rozhlasových stanic v síti UPC

Rozhlasové stanice – FM (PDF): UPC-seznam_razeni_rozhlasovych_stanic_fm-brezen-2016

Rozhlasové stanice – digitální kabelová televize (PDF): UPC-seznam_razeni_rozhlasovych_sta­nic_HD_HDDVR-brezen-2016

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.