Hlavní navigace

UPC vyřadila z kabelovky zpravodajský kanál RT, naopak se tu objevily regionální stanice

Lukáš Polák

Zájemci mohou stanici sledovat prostřednictvím satelitu hned na několika pozicích. Kanál je zároveň první nekódovanou zpravodajskou televizí v Evropě, která vysílá i v HD rozlišení.

Doba čtení: 1 minuta

Největší kabelový operátor u nás, společnost UPC Česká republika, z nabídky před několika dny nečekaně odebral ruský zpravodajský kanál RT (dříve Russia Today). Server DigiZone.cz na to upozornili jeho čtenáři a potvrdil to i mluvčí telekomunikační firmy Juraj Gerbery. Ten uvedl, že problém se ukázal na straně provozovatele stanice, která na pokračování distribuce v kabelové síti UPC už neměla zájem. Klientům preferujícím ruské vysílání nabízíme balíček čtyř ruských programů, upozornil Gerbery. Jde o Pěrvyj kanal, Dom Kino, Vremja a Muzika.

NEPŘEHLÉDNĚTE: UPC narostl počet zákazníků analogové kabelové televize, dařilo se freeSATu

Ruská zpravodajská televize RT, která ve vysílání nepokrytě podporuje Kreml a prezidenta Vladimira Putina, je distribuována také prostřednictvím několika družic, a to v režimu free-to-air, tedy bez kódování. Výjimkou není ani satelit Astra na pozici 19,2 stupně východně. Nedávno spustila stanice své vysílání také ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Jako první zpravodajský kanál v Evropě začal takto šířit svůj signál v nekryptované podobě. Umožnila to kompletní rekonstrukce moskevského studia. Letos by ji mohla následovat některá z dalších evropských televizí.

ČTĚTE TAKÉ: UPC zařazuje do kabelovky Megamax, už sedmý dětský kanál v nabídce DVB-C

Společnost UPC Česká republika naopak potěšila zákazníky, kteří mají zájem o regionální vysílání. Operátor doplnil programovou nabídku digitální kabelové televize o regionální projekty. Kromě pražského Metropolu a severomoravského Polaru jsou nyní klientům v dotčených regionech k dispozici TV Zak (Cheb, Sokolov, Plzeň), Jihočeská televize (České Budějovice), V1 (Královehradecký a Pardubický kraj) a TV Slovácko (na jižní Moravě), uvedl mluvčí operátora Juraj Gerbery. Digitální kabelovou televizi od UPC si na konci loňského roku předplácelo 406 tisíc zákazníků.

Našli jste v článku chybu?