Hlavní navigace

UPC vysvětluje, jak lze sledovat regionální mutace ČT 1 a TV Prima

7. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 12. 2009

Společnost UPC ve speciálním vydání svého pořadu UPC informuje vysvětluje několik dezinformací, které se prý šíří o službách kabelových společností v posledních týdnech. Jednou z nich je podle mluvčího Františka Maliny i fakt, že jeho společnost prý nenabízí regionální vysílání České televize a TV Prima v digitální nabídce. Operátor tento fakt vyvrací a poukazuje na skutečnost, že místní verze ČT 1 a TV Prima jsou dostupné v nejzákladnější analogové nabídce Mini, kterou má k dispozici každý uživatel digitální kabelové televize.

PŘECTĚTE SI: Jak se změní regionální vysílání České televize v digitální éře?

Pro sledování analogových programů ČT 1 a Prima pak Malina doporučuje vypnout digitální set top box v časech regionálních odpojení a sledovat toto vysílání analogově. V této nabídce je umístěno vysílání ČT 1 a Prima TV, do kterých se prostřednictvím automatických časových spínačů na našich hlavních stanicích samostatně připojují vysílatelé místního a regionálního vysílání – bez zásahu UPC, uvádí Malina. Zároveň dodává, že s problémem dostupnosti svého regionálního vysílání se potýká sama Česká televize. Nedokáže ho totiž nabídnout žádnému divákovi, který přijímá signál ČT ze satelitu, dodal tiskový mluvčí UPC.

KL22 hlasovani

VIDEO: UPC informuje speciál 11/2009 – uvidíte zde

Česká televize v blízké budoucnosti hodlá umístit na satelit všechny regionální odpojované zprávy. Tímto způsobem by jednoduše vyřešila i zmíněné problémy kabelových operátorů, kteří by měli k dispozici všechny mutace regionů přímo na satelitu, a mohli by je nabídnout svým divákům. Podrobnější informace nabízíme v dnešním článku.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.