Hlavní navigace

UPC vysvětluje, jak lze sledovat regionální mutace ČT 1 a TV Prima

7. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 12. 2009

Společnost UPC ve speciálním vydání svého pořadu UPC informuje vysvětluje několik dezinformací, které se prý šíří o službách kabelových společností v posledních týdnech. Jednou z nich je podle mluvčího Františka Maliny i fakt, že jeho společnost prý nenabízí regionální vysílání České televize a TV Prima v digitální nabídce. Operátor tento fakt vyvrací a poukazuje na skutečnost, že místní verze ČT 1 a TV Prima jsou dostupné v nejzákladnější analogové nabídce Mini, kterou má k dispozici každý uživatel digitální kabelové televize.

PŘECTĚTE SI: Jak se změní regionální vysílání České televize v digitální éře?

Pro sledování analogových programů ČT 1 a Prima pak Malina doporučuje vypnout digitální set top box v časech regionálních odpojení a sledovat toto vysílání analogově. V této nabídce je umístěno vysílání ČT 1 a Prima TV, do kterých se prostřednictvím automatických časových spínačů na našich hlavních stanicích samostatně připojují vysílatelé místního a regionálního vysílání – bez zásahu UPC, uvádí Malina. Zároveň dodává, že s problémem dostupnosti svého regionálního vysílání se potýká sama Česká televize. Nedokáže ho totiž nabídnout žádnému divákovi, který přijímá signál ČT ze satelitu, dodal tiskový mluvčí UPC.

Lupa tip MF temata2

VIDEO: UPC informuje speciál 11/2009 – uvidíte zde

Česká televize v blízké budoucnosti hodlá umístit na satelit všechny regionální odpojované zprávy. Tímto způsobem by jednoduše vyřešila i zmíněné problémy kabelových operátorů, kteří by měli k dispozici všechny mutace regionů přímo na satelitu, a mohli by je nabídnout svým divákům. Podrobnější informace nabízíme v dnešním článku.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.