Hlavní navigace

UPC: za sníženou rychlost a výpadky může modernizace

Jiří Macich ml.

Někteří klienti UPC si stěžují na nižší přenosovou rychlost svého kabelového připojení či dokonce na jeho častější výpadky. UPC problémy přiznává a prý jsou způsobeny přílivem nových klientů. Věc se má tak, že po vyhlášení nových služeb, enormně vzrostl zájem o náš Internet. A přiznám se, že až tak vysoký zájem jsme nečekali. Na jedné straně jsme samozřejmě rádi, na straně druhé nám daná skutečnost výrazně prodlužuje instalaci internetových služeb a promítá se i do doby a způsobu modernizace…

Někteří klienti UPC si stěžují na nižší přenosovou rychlost svého kabelového připojení či dokonce na jeho častější výpadky. UPC problémy přiznává a prý jsou způsobeny přílivem nových klientů. Věc se má tak, že po vyhlášení nových služeb, enormně vzrostl zájem o náš Internet. A přiznám se, že až tak vysoký zájem jsme nečekali. Na jedné straně jsme samozřejmě rádi, na straně druhé nám daná skutečnost výrazně prodlužuje instalaci internetových služeb a promítá se i do doby a způsobu modernizace vybraných částí kabelové sítě (kterou děláme mimo jiné proto, abychom mohli od počátku roku 2009 začít naplňovat zvýšení rychlostí i stávajícím klientům), uvedl pro Lupu František Malina, tiskový mluvčí UPC.

Objevila se i spekulace, že UPC v tichosti zavádí blokování či jiné restrikce pro porty využívané výměnnými sítěmi. František Malina to popírá. Za pomalejší připojení může právě zmíněná přestavba sítě. Tato nezbytná modernizace pak v některých lokalitách zapříčiňuje přechodné snížení rychlosti (někdy až po celý týden) nebo i krátkodobé výpadky. Nicméně bych Vás chtěl ujistit, že se nejedná o záležitost, která by se dotýkala skutečně významného počtu zákazníků, že problémy monitorujeme a že problémy pominou, neboť jsou skutečně přechodné a nejsou výrazem změny naší internetové politiky, tvrdí František Malina.

Marcom

UPC s velkou slávou zrušilo pevně dané datové limity loni v létě. Možnost aplikování FUP si ovšem UPC ponechalo, přestože čelilo kritice, že nespecifikuje podmínky, za kterých bude restrikce aplikovat. Tehdy ale František Malina ujišťoval: Případy uživatelů, kteří zatěžují síť extrémními datovými přenosy, řešíme jednotlivě. Takové uživatele umíme vyhledat a současně se s nimi účinně vyrovnat. Zaměřujeme se na zákazníky, kteří si u nás koupí konektivitu a následně ji předprodávají několika dalším uživatelům. V případě, že zákazník generuje velký datový provoz, aplikujeme u něj FUP, která ale nemá za následek pokles přenosové rychlosti..

Své postřehy a zkušenosti samozřejmě můžete psát do diskuze. Přenosovou rychlost vám orientačně změří náš speedmeter. Více o připojení přes kabelovou televizi nebo o nabídce UPC naleznete na http://kabel.lu­pa.cz.

Našli jste v článku chybu?
27. 10. 2008 14:45
z (neregistrovaný)
Nebylo by od veci misto papouskovani mluvciho, kterej samo realitu zamlzi (pokud primo nelze), kontaktovat nekoho, kdo na tom dela (a je ochoten se anonymne podelit). Par takovych lidi znam, neco malo rekli s dovetkem "ale nic sem nerek", a obecne to vypada na poradnej pruser (z toho mala co vim). Reseni je pry spis v nedohlednu, v lepsim pripade na nekolik mesicu. Ten skutecne nevyznamny pocet zakazniku je tak 80% tech, kteri pouzivaji jejich net. Coz je vzkutku nevyznamny pocet, o…
22. 4. 2009 10:11
Karel K. (neregistrovaný)
Pokusil jsem se na toto téma sepsat článek UPC: Čím dál horší Internet pro svůj blog, který dále propaguji. Kupodivu reakce většiny čtenářů jsou zatím veskrze pozitivní - tj. UPC jim prý nedělá problémy. Pokud máte čas, zapojte se do diskutze pod článkem. Až bude k dispozici více názorů, zkusil bych s tím kontaktovat přímo pana tiskového mluvčího.