Hlavní navigace

UPC začalo nabízet satelitní HD digitální rekordéry

8. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 4. 2008

Společnost UPC Česká republika ode dneška nabízí zákazníkům své satelitní služby UPC Direct set-top-box s pevným diskem připravený na vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Pronájem přijímače Philips DSR 8111/53 se 160 GB místa pro nahrávání stojí 150 korun měsíčně včetně DPH, instalaci musí provést autorizovaný technik a UPC může za set-top-box vybírat zálohu 1300 korun. Ve zprávě pro média o tom dnes informoval tiskový mluvčí UPC František Malina.

DVR HD ready přijímač pro digitální satelitní vysílání je po startu digitální kabelové televize, zavedení DVR kabelové televizní služby a kabelového televizního vysílání v systému vysokého rozlišení (HD) dalším příspěvkem UPC procesu digitalizace v České republice, uvádí v tiskové zprávě generální ředitel UPC Václav Bartoň a doplňuje: Nový přijímač se lehce a jednoduše ovládá, přičemž nabízí výhody spojené s vyšší úrovní zákaznického komfortu.

MM socky3

Pevný disk o velikost 160 GB umožňuje lidem se set-top-boxem Philips například nahrát a uložit až 60 celovečerních filmů nebo 50 fotbalových utkání. Přijímač má dva tunery a diváci si s ním tak mohou nahrávat i pořad na jiné stanici, než na kterou se právě dívají. Výrobek je navíc připravený na příjem programů ve vysokém rozlišení a disponuje funkcí time-shifting pro opožděné sledování aktuálního televizního vysílání.

Set-top-box má jeden HDMI výstup, dva výstupy SCART, analogový A/V výstup a dva digitální audio výstupy. Díky elektronickému průvodci programem (EPG) na čtyři následující dny si mohou lidé s nahrávacím přijímačem od UPC záznamy programovat jednoduše dopředu. Nahrané pořady najdou v paměti set-top-boxu seřazené podle data pořízení.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.