Hlavní navigace

Úprava vysílače Žižkov: uzavřeny budou jen Mahlerovy sady

2. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 10. 2008

UVNITŘ DOKUMENT Kvůli pondělní výměně anténních systémů na hlavním pražském vysílači Žižkov budou uzavřeny pouze Mahlerovy sady na Praze 3, kde se tento vysílač nachází. Na dnešní tiskové konferenci to oznámili zástupci Českých Radiokomunikací. Firma předpokládá, že k výměně dojde v pondělí 6. října mezi 8:00 a 19:00 hod. V případě špatného počasí se akce uskuteční ve stejných hodinách následující den.

DOKUMENT: Výměna anténního systému – vysílač Praha – město (PPT, 5,9MB)

Pokud by počasí nevyšlo ani v pondělí nebo úterý, budeme mít vrtulník k dispozici ještě do konce příštího týdne. Po 7. říjnu ale bude operovat u plzeňského vysílače Krašov, prohlásil Jiří Vykydal, vedoucí útvaru rozvoje a investic ČRa. Uzavřeny budou ulice Fibichova v úseku od Ondříčkovy po Křižovského a také ulice Pospíšilova. V době mezi 8:00 a 19:00 jimi budou moci procházet pouze lidé, kteří zde bydlí, ale v doprovodu ostrahy.

K TÉMATU: Operace Žižkov: jak vrtulník s digitálním vysílačem uzavře ulice Prahy

V momentě, kdy poletí vrtulník, nebude moci v těchto ulicích nikdo opustit domy. Bezpečnostní agentura také zajistí, aby v místě neparkovaly žádné automobily, aby byla uzavřena všechna okna a lidé z nich sundali truhlíky s květinami. Na místě bude hasičská jednotka, sanitka a také policisté, přiblížil Jakub Erben z bezpečnostní agentury Erbes.

cif 24 - early cena - média

Demontáž staré televizní antény proběhne během tří až čtyř vzletů vrtulníku, přičemž každý potrvá osm až 12 minut. Instalace nové antény pro digitální vysílání si vyžádá tři vzlety po maximálně 20 minutách. První vzlet se očekává okolo 10. hodiny dopoledne, dvě hodiny před ním ale budou probíhat přípravy a Mahlerovy sady již budou uzavřeny. Na celé výměně antény se bude včetně posádky dvourotorového vrtulníku Kamov K-32 podílet 10 až 15 lidí.

Podrobnosti čtěte v zítřejším článku DigiZone.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).