Hlavní navigace

Úspěšné aplikace i využití dat jsou témata letošního Mobile Internet Fora 2021

17. 8. 2021
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Internet Info
Mobilní návštěvnost se rok co rok zvyšuje, obrovský skok prodělala především v době covidové. Jak s ní pracují, nebo by mohly pracovat, média, komerční sféra a státní správa?

Potenciál komunikace přes mobilní telefony stále roste. 23. září se proto na konferenci Mobile Internet Forum setkáme s těmi největšími odborníky v oboru, kteří vezmou z gruntu vše o mobilní návštěvnosti, inzerci, vývoji trhu mobilních telekomunikací a internetu. Rozeberou cesty vývoje mobilních aplikací a představí ty nejúspěšnější na trhu. Ukáží, jak díky nástrojům mobilní analytiky získat vypovídající výsledky a také jak se na zpracování dat dívá legislativa.

Česko se v tichosti stalo evropským lídrem chytré komunikace obcí s občany. Podíváme se proto také na principy fungování chytrých měst, dnes i v nedaleké budoucnosti.

Výběr z programu:

  • Udržely si mobily svoji pozici získanou s příchodem covidu? Jaká jsou aktuální data mobilní návštěvnosti a kolik peněz se točí v mobilní inzerci? Na tyto otázky vám odpoví Tereza Tůmová a Petr Kolář pohledem NetMonitoru a SPIRu.
  • Vyššímu využívání mobilních i pevných sítí se přizpůsobili i operátoři a letos se naplno rozproudil trend neomezených dat. Jaká je ale do budoucna role operátora v celém mobilním ekosystému? To prozradí Ondřej Malý.
  • Na příkladech z praxe vám Dominik Veselý z Axkee ukáže, jak zadávat mobilní aplikace, ať už interně, nebo externě, a představí aktuální trendy v jejich vývoji, ukáže, kdy vyvíjet nativně nebo jaké nástroje používat.
  • Důležitost kontinuálního vývoje, výzkumů a testů vám na příkladu aplikace pro mobilní bankovnictví ČSOB předvede zástupce společnosti eMan. Ta vsadila na pevný základ, na nějž se dle reakcí klientů budou následně modulově nasazovat nové funkce.
  • Mnoho měst pochopilo, že informace ze samosprávy musí přijít za lidmi, nikoliv naopak. To, jak funguje komunikace pomocí aplikace Mobilní rozhlas, a následné vyhodnocování kampaní a využití kontaktů, bude zajisté inspirací i pro komerční využití.
  • Od Romana Sysla uslyšíte, jak mohou data z mobilních aplikací pomáhat zlepšovat proměnu města, veřejné služby, nebo dokonce infrastrukturu pomocí platformy Bolt.
  • Analytik Jiří Viták představí možnosti InAPP analytiky nové generace a řekne, kdy se vyplatí ji začít řešit. Ukáže základní fungování nástrojů, jako jsou Firebase, Google Analytics 4 či Smartlook, které výrazně usnadňují práci s daty.
  • Při nakládání se získanými daty byste neměli porušovat zákon. Právní změny roku 2021 pro práci s daty i jak to vypadá s novou evropskou úpravou digitálních dat (ePrivacy), praxí ohledně cookies a legislativou okolo telemarketingu představí advokátka Petra Dolejšová.
  • Na trh vstupují moderní digitální platformy s audiem na vyžádání, jak velkou jsou konkurencí pro lineární radiové vysílání? Jak důležitá je zvuková stopa pro konzumaci obsahu a mění se tím chování společnosti? Nad tím se zamyslí marketingový konzultant Václav Blahout.

A to rozhodně není všechno. Kromě aplikací Bolt, ČSOB a Mobilní rozhlas si ukážeme know-how dalších inovativních mobilních aplikací, které vynikají svým přínosem pro uživatele, např. Digital Green Passport, Moje Makro nebo Záchranka.

KL22 hlasovani

Kompletní program konference Mobile Internet Forum naleznete na stránkách TUESDAY.cz, kde se můžete pohodlně zaregistrovat a potkat tak odborníky na mobilní komunikaci osobně. Sejdeme se 23. září v Jalta Boutique Hotelu v Praze.

Partnerem konference je společnost eMan, mediálními partnery akce jsou Cnews.cz, Tyinternety.cz, SMARTmania.czMobilenet.cz, Dotekomanie.cz, Jablíčkář.cz a Letem světem Applem. Organizátorem jsou server Lupa.cz a TUESDAY Business Network, produkci zajišťuje Internet Info.