Hlavní navigace

Ústí nad Orlicí má problém s DVB-T. Potíž je v anténách, radí odborník

Někteří diváci na Ústeckoorlicku mají v současné době problém s příjmem televizního signálu. Na tuto skutečnost upozornilo sobotní vydání deníku MF DNES. Například Stanislavu Novému se nelíbí, že mu město jako alternativu nabízí kabelovou televizi, a proto se cítí podveden. Kromě Ústí nad Orlicí je podle článku problém také v obci Králíky a Jablonné nad Orlicí.

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 1 zvýší počet dokrývačů na 53, Boskovice a Rakovník od 28. února

Na problémy s příjmem digitálního si stěžovalo několik lidí, ale spíše jen z části města Hylváty. V Ústímá silnou pozici kabelová televize, takže se s tímhle problémem často nesetkáváme, uvedl pro list zástupce jedné z prodejen Ondřej Solich. Že by byl ale v této lokalitě problém s příjmem signálu, se nezdá ve fóru DigiZone.cz odborníkovi přes přijímací techniku Zbyňku Poislovi, který se pro Českou televizi podílel i na přípravě speciálu Jak (se) dobře digitálně naladit.

Content

NEPŘEHLÉDNĚTE: Letovice mají problém s digitálním signálem. ČT však dokrývač neplánuje

Ústí nad Orlicí je pokryté z Pradědu. Signál je tam v pohodě, jen je potřeba opět umět udělat anténu. Vůbec žádný problém. Naříkat umí každý, ale udělat pořádně anténu už je přece jenom trochu problém, uvedl Poisl v našem diskusním fóru. Podle informací Českých Radiokomunikací, signál v této oblasti nejen dostatečně silný ale i dostatečně kvalitní. Nepokrytých míst by tak mělo být naprosté minimum, dodal Poisl.

Našli jste v článku chybu?