Hlavní navigace

Ústí nad Orlicí má problém s DVB-T. Potíž je v anténách, radí odborník

28. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 2. 2011

Někteří diváci na Ústeckoorlicku mají v současné době problém s příjmem televizního signálu. Na tuto skutečnost upozornilo sobotní vydání deníku MF DNES. Například Stanislavu Novému se nelíbí, že mu město jako alternativu nabízí kabelovou televizi, a proto se cítí podveden. Kromě Ústí nad Orlicí je podle článku problém také v obci Králíky a Jablonné nad Orlicí.

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 1 zvýší počet dokrývačů na 53, Boskovice a Rakovník od 28. února

Na problémy s příjmem digitálního si stěžovalo několik lidí, ale spíše jen z části města Hylváty. V Ústímá silnou pozici kabelová televize, takže se s tímhle problémem často nesetkáváme, uvedl pro list zástupce jedné z prodejen Ondřej Solich. Že by byl ale v této lokalitě problém s příjmem signálu, se nezdá ve fóru DigiZone.cz odborníkovi přes přijímací techniku Zbyňku Poislovi, který se pro Českou televizi podílel i na přípravě speciálu Jak (se) dobře digitálně naladit.

cif-tip-téma-foto

NEPŘEHLÉDNĚTE: Letovice mají problém s digitálním signálem. ČT však dokrývač neplánuje

Ústí nad Orlicí je pokryté z Pradědu. Signál je tam v pohodě, jen je potřeba opět umět udělat anténu. Vůbec žádný problém. Naříkat umí každý, ale udělat pořádně anténu už je přece jenom trochu problém, uvedl Poisl v našem diskusním fóru. Podle informací Českých Radiokomunikací, signál v této oblasti nejen dostatečně silný ale i dostatečně kvalitní. Nepokrytých míst by tak mělo být naprosté minimum, dodal Poisl.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.