Hlavní navigace

Útok na Óčko slovenské televizi musiq1 nevyšel, o půlnoci ukončí vysílání

Lukáš Polák

Projekt působil v prvních letech progresivně. Na jeden z ročníků výročních hudebních cen si vedení televize pozvalo jako moderátorku Eden Harel, jednu z tváří stanice MTV devadesátých let.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Vysílání slovenského hudebního kanálu musiq1 o půlnoci z dneška na zítřek skončí. Provozovatel stanice, společnost Telemone, o tom informuje diváky prostřednictvím informační lišty, která se dnes pravidelně objevuje ve vysílání. Tematický kanál v ní mimo jiné vyjmenovává své úspěchy, jako bylo pořádání výročních hudebních cen, výjezdní akce musiq1 cirkus a další. Ukončení vysílání může být pro někoho překvapivé, ale není rozhodně nelogické. musiq1 v posledních letech výrazně omezila své aktivity, novinářům přestala již před lety posílat tiskové zprávy a taktéž omezila výrobu původních pořadů.

musiq1 avizuje ukončení vysílání v informační liště
Autor: repro foto musiq1

musiq1 avizuje ukončení vysílání v informační liště

Z ARCHIVU: Slovenský hudební kanál musiq1 začal vysílat v širokoúhlém formátu 16:9

musiq1 odstartovala v roce 2008 a byla regulována slovenskou Radou pro vysílání a retransmisi (RVR), tamní obdobou naší Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). V prvních letech to skutečně vypadalo, že se rodí hráč, s nímž musí konkurence na trhu počítat. Své hudební ceny pojala televize ve velkolepém stylu. Na jeden z ročníků si pozval management moderátorku Eden Harel, která byla především ikonou diváků MTV, kteří vyrůstali v devadesátých letech. Televize ale postupně upadala a zbylo z ní v podstatě pouze torzo původního projektu. Šanci zaútočit na konkurenční Óčko musiq1 dávno promeškala.

PRsummit tip prvni

Počet fanoušků musiq1 na Facebooku se blížil k 50 tisícům, ale většina z nich byly takzvané "mrtvé duše". Odezva na profilu byla v reálu minimální.
Autor: repro foto Facebook musiq1

Počet fanoušků musiq1 na Facebooku se blížil k 50 tisícům, ale většina z nich byly takzvané „mrtvé duše“. Odezva na profilu byla v reálu minimální.

ČTĚTE TAKÉ: Eden Harel, legendární VJ MTV, míří na slovenskou musiq1

Televize byla zprvu výjimečná i množstvím vysílaných klipů slovenských interpretů a skupin. Kromě nich měli ve vysílání prostor i rozhovory s umělci, jejich profily a informace o aktuálním dění na domácí i světové hudební scéně.Takto vzniká funkční platforma pro mladé hudebníky, kteří mohou prezentovat svoji tvorbu a zároveň získávají zpětnou vazbu.Z tohoto pohledu je musiq1 zajímavá nejen pro diváky, ale i tvůrci, napsal na dnes již neexistujícím webu televize management musiq1, jenž byla mimo jiné i součástí nabídky kabelového operátora UPC Česká republika. Program vysílal nekódovaně na satelitu Thor.