Hlavní navigace

uTorrentu hacknuli fórum, unikly až stovky tisíc hesel

22. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock, podle licence: Rights Managed
Uniklá hesla a informace se týkají desítek až stovek tisíc uživatelů. Nic velkého, ale možná pro další útočníky leccos užitečného

uTorrent je velmi pravděpodobně nejrozšířenější torrentový klient, se 150 miliony aktivních měsíčních uživatelů asi těžko hledat něco více používané. Vedle samotného softwaru je ale ještě v provozu komunitní fórum s více než 388 tisíci registrovaných uživatelů a desítkami tisíc denních uživatelů.

Pokud jste mezi uživateli tohoto fóra, tak vaše heslo můžete považovat za veřejné. Ke kompromitaci došlo nepřímo, podle UTORRENT FORUMS HACKED, PASSWORDS COMPROMISED to vypadá na kompromitaci a únik dat přes dodavatele. 

Blíže neurčeným způsobem se útočníci dostali k blíže neurčeným datům o uživatelích, ale je poměrně jisté, že unikla hashovaná hesla – provozovatel doporučuje všem uživatelům změnit hesla. A pochopitelně, pokud jejich heslo slouží ještě někde jinde, tak je čas na změnu i tam.

Pokud si chcete zkontrolovat, zda uniklo vaše heslo skrz uTorrent fóra, tak to můžete udělat na haveibeenpwned.com. Podle tohoto zdroje by mělo jít pouze o 35 tisíc uniklých hesel.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).