Hlavní navigace

Už i u českého FreeSatu najdete slovenskou Dvojku v HD

13. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Oficiální zpráva sice ještě nedorazila, ale v nabídce tohoto satelitního operátora se na webových stránkách už druhý kanál RTVS v HD objevuje.

Jak nám sdělil čtenář s nickem maikl117 (děkujeme!), dnes se druhý kanál RTVS ve vysokém rozlišení (HD) objevil i na českých přístupových kartách. Nabíhá tak nedlouho po včerejším oznámení slovenského FreeSatu.

Nabídka – podle českého webu operátora – kopíruje tu slovenskou, a tak se i pro nás Dvojka HD opět objevuje v balíčku Medium HD a Plus HD. V základní nabídce FreeSat karta a FreeSat Light stanice není.


Autor: Bohumil Herwig

Druhý kanál slovenské veřejnoprávní televize RTVS je určen pro náročnější diváky a představuje vlastně to, čím svého času byla i česká dvojka. Vysílá tak zprávy v maďarštině, Romský magazín, evropské filmy či pořady věnované folklóru. Na druhou stranu ale také přenáší fotbalové či hokejové přenosy.

Více informací, včetně popisů nově zavedených maďarských kanálů (uvidíme, zda do české distribuce přijdou i ty), najdete ve zprávě Slovenský FreeSat přidal sedm kanálů. Mezi nimi i Dvojku v HD.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).