Hlavní navigace

Už v sobotu se fotbaloví fanoušci dočkají přímého přenosu utkání Juventusu s Cagliari, odvysílá ho kanál Sport 2

17. 8. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Wikimedia
UVNITŘ ROZPIS PŘENOSŮ – O víkendu startuje nejvyšší italská fotbalová soutěž Serie A a stanice Sport1 a Sport2 nabídnou řadu přímých přenosů z těch nejatraktivnějších zápasů.

Během každého kola se budou moci diváci těšit minimálně na tři přímé přenosy těch nejzajímavějších utkání. Hned na úvod soutěže je připraven souboj mistrovského Juventusu s Cagliari, jehož přímý přenos nabídne kanál Sport2 v sobotu 19. srpna od 18 hodin.

Juventus jako mistr posledního ročníku plánoval angažovat útočníka Patrika Schicka, z přestupu ale nakonec sešlo kvůli údajným zdravotním potížím mladého hráče. Ten by aktuálně mohl zamířit do konkurenčního Interu Milán. Juventus se ale musí vypořádat s odchodem dlouholeté opory zadních řad Leonarda Bonucciho, který oblékl dres AC Milán. Klub za něj zaplatil čtyřicet milionů eur a jmenoval ho kapitánem týmu. 

Bonucci nebyl jedinou posilou AC Milán, celkem klub za nové hráče zaplatil přes sto padesát milionů eur. Boj o mistrovský titul by tak mohl být dramatičtější než v posledních letech, kdy s výrazným bodovým rozdílem vyhrával Juventus.

Góly budou chtít dávat i Češi a Slováci

České diváky by v rámci přenosů zápasů italské Serie A na stanicích Sport1 a Sport2 mohly zajímat i výkony českých a slovenských hráčů. Zmiňovaný Patrik Schick je po první sezoně považován za jednoho z nejlepších útočníků soutěže a Sampdoria Janov se tak může těšit na historicky rekordní přestupovou částku, kterou za něj zinkasuje. 

MM socky3

Upevnit svoji pozici na soupisce plánuje Ladislav Krejčí, hrající za Boloňu, nebo Jakub Jankto v Udinese. Jankto navíc získá nového českého parťáka, z pražské Slavie totiž do týmu Udinese Calcio přestoupil reprezentant Antonín Barák. Prosadit se též budou chtít mladíci Stefan Simič, angažovaný v AC Milán, a Lukáš Zima hájící barvy Janova.

Ani slovenští fanoušci nepřijdou zkrátka, v nejvyšší italské soutěži by měla nastoupit hned šestice slovenských hráčů. Kromě Marka Hamšíka, který reprezentuje Neapol, se diváci mohou těšit na Milana Škriniara v dresu Interu Milán, Dávida Ivana za Sampdorii Janov, Norberta Gyönbéra v AS Řím a dvojici Ľubomíra Tuptu a Šimona Štefance, kteří nastupují za nováčka soutěže Hellas Verona.

Přímé přenosy prvních dvou kol Serie A:

1. kolo

Sobota 19. srpna

18:00 Juventus–Cagliari (přímý přenos na Sport2)
20:45 Hellas Verona – Neapol (přímý přenos na Sport2)

Neděle 20. srpna

18:00 Atalanta – AS Řím (přímý přenos na Sport1)
20:45 Inter Milán – Fiorentina (přímý přenos na Sport1)

2. kolo

Sobota 26. srpna

18:00 AS Řím – Inter Milán (přímý přenos na Sport2)

Neděle 27. srpna

18:00 Torino–Sassuolo (přímý přenos na Sport1)
20:45 Neapol–Atalanta (přímý přenos na Sport1)

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.