Hlavní navigace

Užijte si svůj svět v HD rozlišení, láká CNN International na blížící se start HD verze

19. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Vysílání ve vysokém rozlišení bude možné díky rozsáhlé rekonstrukci studií, kterou Time Warner provádí. Pro HD vysílání má kompletně vybavený řetězec i britská BBC.

Na mezinárodní verzi amerického zpravodajského kanálu CNN, tedy té, která je dostupná i divákům v České republice a na Slovensku, už se o víkendu objevil promo spot, jež láká ke sledování HD verze tohoto programu. Ta však ještě v tuto chvíli pro distribuci k operátorům neexistuje. CNN používá v rámci proma například spojení Užijte si svůj svět, Úžasné příběhy v krystalicky čistém vysokém rozlišení, Sledujte CNN ve vysokém rozlišení obrazu nebo Získejte čistší pohled na svůj svět než kdy předtím.

Content First 2022_tip temata

NEPŘEHLÉDNĚTE: CNN ve verzi pro Evropu od středy opět testuje obrazový formát 16:9

Příprava na HD vysílání, které je jednou z priorit pro letošní rok, už vzniká pod vedením výkonného ředitele CNN Jeffa Zuckera. Ten na obrazovku vrátil jako první symbolický krok heslo „This is CNN“. Stanice by měla projít řadou změn a chce díky nim především lépe soupeřit se svými hlavními konkurenty, kterým jsou kanály FOX News a MSNBC. Po celém světě má CNN čtyři tisíce zaměstnanců. V letošním roce by měla pro Turner Broadcasting vygenerovat zisk 600 milionů dolarů. CNN vznikla v roce 1980 a stala se prvním zpravodajským kanálem, který vysílal 24 hodin denně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.