Hlavní navigace

Slunečnice.cz: uživatelé dávají přednost antivirům v češtině

25. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost AVG Technologies nedávno oznámila, že její nový bezplatný AVG Anti–Virus Free Edition 8.0 se na známém serveru Download.com dostal koncem května přes hranici pěti milionů stažení. V Česku ovšem program nelokalizovaný do češtiny takové úspěchy neslaví. Na našem sesterském serveru Slunečnice.cz byl AVG Anti-Virus Free 8.0 v až třetím nejstahovanějším antivirem za pátý měsíc letošního roku. Dostaly se před něj dva produkty komunikující s uživatelem v češtině: Avast 4 od Alwil Software a…

Společnost AVG Technologies nedávno oznámila, že její nový bezplatný AVG Anti–Virus Free Edition 8.0 se na známém serveru Download.com dostal koncem května přes hranici pěti milionů stažení. V Česku ovšem program nelokalizovaný do češtiny takové úspěchy neslaví. Na našem sesterském serveru Slunečnice.cz byl AVG Anti-Virus Free 8.0 v až třetím nejstahovanějším antivirem za pátý měsíc letošního roku. Dostaly se před něj dva produkty komunikující s uživatelem v češtině: Avast 4 od Alwil Software a NOD32 od Esetu.

AVG Technologies má však v květnové desítce nejstahovanějších bezpečnostních programů nejvíce zástupců. Vedle zmíněného programu na třetím místě se na čtvrté příčce umístila zkušební verze placené edice AVG Anti-Virus 8.0 a na sedmém stupínku se usadila zkušební verze balíčku AVG Internet Security 8.0. Konkurenční Alwil Software má v elitní desítce vedle prvního Avastu už jen utilitu Virus Cleaner na šesté příčce. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.