Hlavní navigace

Uživatelské rozhraní serveru YouTube se zjednodušuje

Jiří Macich ml.

YouTube po několika týdnech testování a ladění nasazuje do ostrého provozu inovovanou podobu stránek s detailem jednotlivých uživatelských videí vystavených na tomto populárním serveru. Stránky jednotlivých videí se dočkaly výrazného zjednodušení a celkového odlehčení. Dalo by se říci, že se teprve nyní začíná YouTube po vizuální stránce začleňovat do rodiny služeb společnosti Google. Větší důraz je nyní kladen na komentáře uživatelů, které v předchozí podobě byly v záplavě informací a…

YouTube po několika týdnech testování a ladění nasazuje do ostrého provozu inovovanou podobu stránek s detailem jednotlivých uživatelských videí vystavených na tomto populárním serveru. Stránky jednotlivých videí se dočkaly výrazného zjednodušení a celkového odlehčení. Dalo by se říci, že se teprve nyní začíná YouTube po vizuální stránce začleňovat do rodiny služeb společnosti Google. Větší důraz je nyní kladen na komentáře uživatelů, které v předchozí podobě byly v záplavě informací a ovládacích prvků poněkud zapadlé.

Některé tradiční volby se nyní zobrazují až po kliknutí na příslušná tlačítka. Příkladem budiž třeba sdílení videí na komunitních serverech nebo nástroj pro získání HTML kódu k vložení videa do vlastních stránek. Také další videa od stejného autora se nyní nabízejí až v rozevírací liště. Předělán byl systém hodnocení. Dosud používaný systém s hvězdičkami nahrazuje mnohem jednodušší způsob hodnocení: líbí/nelíbí. (YouTube Blog)

Našli jste v článku chybu?
1. 4. 2010 15:57
Na tom novém vzhledu mám problém najít URL samotné stránky s videem, je to tam někde? Pravda, můžu to vytáhnout přímo z prohlížeče, ale to bývá často zaneřáděné různými parametry a kopírování zdržuje, např. http://www.youtube.com/watch?v=9PMlWXHA5V8 vs http://www.youtube.com/watch?v=9PMlWXHA5V8&playnext_from=TL&videos=C1cbPA4r0Jc&feature=grec
1. 4. 2010 8:53
Ještě by stál za zmínku aprílový žert, kdy v liště s výběrem kvality videa je kromě položek 360p, 480p, atd... ještě položka 'TEXTp', po jejíž zakliknutí se video pokryje "texturou" blikajících charakterů a nápis "přehráváním videa v TEXTp formátu nám ušetříte na provozních nákladech 1 dollar za sekundu". :))