Hlavní navigace

V Bavorsku odstartoval nový rozhlasový multiplex s významným zásahem do Čech

Rozhlasovou síť fungující na kanálu 10B je možné přijímat bez problémů na západě republiky. Pozemní multiplex funguje prozatím z jediného vysílače. Ochsenkopf šíří signál 10 kW.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová digitální rozhlasová síť ve standardu DAB+ začala koncem minulého pracovního týdne fungovat v sousedním Bavorsku. Multiplex na kanálu 10B obsahuje pouze tři programové pozice, respektive dva okruhy, přičemž jeden z nich nabízí oddělené vysílání v konkrétních časech pro dva regiony. Veřejnoprávní síť Bavorského rozhlasu šíří stanice Bayern 1 Franken, Bayern 1 Main a Bayern 2 Nord. Multiplex funguje jako dokrývací digitální síť v oblastech, kam se nedostane signál Bayerischer Rundfunk na kanálu 10D.

tip Majerik MM_K

ČTĚTE TAKÉ: Celoplošný německý rozhlasový multiplex zlepšil pokrytí směrem na západ Čech

Multiplex fungující na kanálu 10B je možné podle pozorování čtenářů DigiZone.cz z uplynulých dní přijímat bez problémů na území západních a části severních Čech. Ve vzdálenějších lokalitách je nutná venkovní anténa pro III. pásmo. Redakce našeho webu signál multiplexu již od čtvrtka eviduje i na území hlavního města. Signál multiplexu nejenže se načte, ale stanice z něj také hrají. Kromě klasického vysílání jsou šířena i doprovodná data, mimo jiné slideshow (obrázky pro přijímače s barevným displejem).