Hlavní navigace

V Berlíně začaly testy pozemní digitální televize DVB-T2 ve standardu HEVC

6. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pilotní projekt umožňuje otestování vysílacího řetězce od vysílatele až k samotnému vysílači, a to včetně odpovídajících technologií. Spouštění DVB-T2 v Německu má začít v roce 2016.

V sousedním Německu byly zahájeny testy technologie DVB-T2, tedy pozemní digitální televize druhé generace, ve standardu H.265/HEVC. Jejich realizátorem je mediální skupina ProSiebenSat.1, technicky je zajišťuje společnost Media Broadcast, tamní obdoba Českých Radiokomunikací. V multiplexu je přenášeno několik programů ve vysokém rozlišení (HDTV) a doba trvají byla stanovena na osmnáct měsíců. Signál je přenášet nezanedbatelným výkonem 50 kW na kanálu 42 z hlavního městského vysílače Alexanderplatz a stanoviště Schäferberg. Celkový datový tok by se měl pohybovat mezi 18 až 28 Mbps. Bude se tedy měnit.

ICTZ23

K TÉMATU: Veřejnoprávní televize ARD chce přejít na DVB-T2 rychleji, plánuje kódování HEVC

Pilotní projekt umožňuje otestování vysílacího řetězce od vysílatele až k samotnému vysílači, a to včetně odpovídajících technologií. Cílem testování a analyzování technických parametrů je zajištění hladké implementace technologie DVB-T2, která by měla začít fungovat od roku 2016, uvedla v tiskové zprávě mediální skupina. Skupina ProSiebenSat.1 má velký zájem na technickém rozvoji pozemního vysílání a úzce spolupracuje se zainteresovanými subjekty na budoucím zavedení standardu DVB-T2. Obchodní model je součástí diskuse, a to jak na téma regulace tak z pohledu ekonomického, uvedl šéf mediální skupiny Conrad Albert.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.