Hlavní navigace

V Bratislavě se dnes koná konference CERD 2008

14. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
14. 2. 2008

Slovenský server Digimedia.sk, který se zabývá digitálním vysíláním na Slovensku, dnes přináší svým čtenářům on-line zpravodajství z konference CERD 2008 v Bratislavě. Do češtiny by pak bylo možné přeložit její název jako Středoevropské radiokomunikační dny 2008. Program je rozdělen do čtyř bloků. V prvním, který začal v půl desáté, se návštěvníci a čtenáři seznámí s aktuální situací na poli terestrické digitální televize (DVB-T) na Slovensku i v okolních státech. Přednášet tu bude i šéf projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš.

Druhý panel odhalí, jaké jsou překážky rychlejšího přechodu na DVB-T v SR. Tady bude hostem také Petr Pospíchal z Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Ve třetím bloku se mohou lidé seznámit s možnostmi šíření digitálního signálu prostřednictvím kabelových sítí (DVB-C) a IPTV. V 15:40 přijde na řadu závěrečná část konference, kterou bude panelová diskuze na téma „Bude konkurenční prostředí katalyzátorem rozvoje digitálního televizního vysílání?“.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).