Hlavní navigace

V Brně bude nakonec vysílat Regionální síť 13, její výkon je však minimální

Lukáš Polák

Regulátor českého telekomunikačního éteru je v poslední době v oblasti koordinaci pro menší DVB-T multiplexy velice aktivní. Nejzajímavější příděl z poslední doby je ten pro Prahu.

Doba čtení: 1 minuta

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nakonec povolil pro Brno regionální síť s číslem 13 a nikoliv 9, jak původně uváděl ve své elektronické databázi. Vyplývá to z aktuálních změn, které v přehledu lokálních multiplexů regulační orgán provedl. Původně měla brněnská regionální síť vysílat na kanálu 37 výkonem 1 kW z lokality Jihlavská. Nyní je síla vysílače nižší. Výkon byl snížen desetinásobně, tedy na pouhých 100 Wattů. Polarizace se nezměnila, zůstává tedy nadále horizontální.

Interka19

Z ARCHIVU: V Brně by měla začít vysílat Regionální síť 9. Příděly dostaly od ČTÚ i další multiplexy

Kdo se v novém multiplexu objeví, je možné pouze spekulovat. Regulátor se k uděleným oprávněním odmítá vyjádřit. V poslední době je ČTÚ v oblasti koordinací nových lokálních multiplexů poměrně aktivní. Nejen, že jich už 13 přidělil, ale navíc došlo v průběhu posledních týdnů i k několika změnám v multiplexech, které by měly být spuštěny. Nejzajímavějším kmitočtovým přídělem za poslední dobu je ten v Praze, k němuž se přihlásily České Radiokomunikace. Ty chtějí provozovat lokální 5kW multiplex přímo ze Žižkova.

Našli jste v článku chybu?