Hlavní navigace

V Brně se otevírá další prostor pro startupy, přichází komunitní Clusterhaus

27. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jihomoravská metropole letos otevírá jeden startupový prostor za druhým. V červenci otevře ve městě pod Špilberkem koncept technologického hubu Clusterhaus.

Kolín, Vídeň, Bratislava, Budapešť a teď i Brno. V pořadí pátá pobočka poskytne od poloviny července na dvou patrech Brno Business Parku tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor. „Jsme připraveni se postarat o startupy, které už nechtějí pracovat v klasických co-workingových prostorech nebo odcházejí z některého z akceleračních programů,“ tvrdí šéf nového brněnského centra Petr Gogolín.  

Clusterhaus je komunitní koncept, sdružující ve svých hubech technologické firmy. Po dvou letech fungování zatím ve čtyřech zemích „ubytovala“ 122 startupů. V novém prostoru se skloňuje nejčastěji pojem pro-working. „Jde o specializaci na podporu mladých organizací na cestě mezi co-workingovým centrem a vlastními izolovanými kancelářemi,“ dodává Gogolín.

S Clusterhausem spolupracují investoři z Alps Ventures. „V případě, že se u nás objeví nějaký zajímavý projekt, tak je samozřejmě možný bližší kontakt s rakouskými investory,“ dodává Gogolín. Zahraniční pobočky hostí zajímavá jména. Ať už to je Runtastic ve Vídni nebo Sli.do v Bratislavě. 

Brno tak rozšiřuje svou nabídku pro rozjíždějící se firmy. Kromě Innovation Parku Jihomoravského inovačního centra, kterým prošlo už přes 150 firem, funguje ve městě i klasický co-working v podobě centra COWO na Moravském náměstí

V dubnu příštího roku by měli stříhat pásku i v nových prostorech nové pobočky Impact Hubu, který letos chce expandovat i do Ostravy. Prostory a mentoring pro startupy poskytuje i akcelerátor Opifer a nově i studentský Unifer

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.