Hlavní navigace

V Brně zítra přeruší vysílání oba digitální multiplexy

16. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 9. 2008

Zítra bude na brněnském vysílači Hády přerušen signál obou digitálních multiplexů, které jsou z něj šířeny. Výluka se týká multiplexu A na kanále 40 a multiplexu 3 na kanále 59. Vysílání by mělo být přerušeno v době od osmi do čtrnácti hodin. Divákům, kteří nemají možnost přijímat signál sítě A z vysílače Barvičova, se může stát, že budou bez signálu. Týká se to všech kanálů České televize, TV Nova a stanic Českého rozhlasu. Signál multiplexu 3 je šířen pouze z Hádů, takže po dobu výluky nemají Brňané jinou možnost jak signál Primy, Óčka, Public TV a Z1 na 59. kanálu.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU: Zítra se odmlčí Prima v Písku a Brně

Důvodem výluky je podle vyjádření provozovatele vysílače havarijní stav výstražného překážkového osvětlení na vrcholu věže. Musí proto lokalizovat příčinu a provést opravu, řekl při této příležitosti Vít Novotný, výrobně-technický ředitel Z1. Provozovatel vysílače, společnost České Radiokomunikace, v Brně slíbil firmě Czech Digital Group (CDG), která signál zpravodajské stanice šíří, že výluku zkrátí na minimum.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.