Hlavní navigace

V Českém rozhlase proběhne den digitálního rádia, vypomůže mu operátor RTI cz

3. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Partnerem akce je společnost TechniSat, která je kromě výroby satelitních a terestrických boxů i producentem DAB přijímačů, které se několikrát objevily i v recenzích na našem webu.

Den s digitálním rádiem proběhne zítra, ve středu 4. listopadu, v reprezentační prodejně Českého rozhlasu na pražské Vinohradské třídě, v době od 10:00 do 17:00. Zájemcům z řad veřejnosti bude na veškeré otázky odpovídat provozní ředitel společnosti RTI cz Roman Kropáček. RTI cz je jedním ze tří operátorů, vedle Teleka a Českých Radiokomunikací, kteří provozují v České republice vysílače šířící signál technologie DAB+. Pořadatelem akce je vedle zmiňované západočeské firmy zejména reprezentační prodejna Českého rozhlasu.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace obnovily „bubláček“ digitálního rozhlasu ze Strahova

Uživatelům, kteří mají již s touto technologií své zkušenosti, pravděpodobně akce nic zvláštního nepřinese, přesto ji ale mohou zájemci navštívit právě kvůli osobě Romana Kropáčka. Operátor na akci láká mimo jiné i zvukovou pozvánkou, kterou si umístil na svůj web. „Co je to digitální rozhlas? Jak se dá naladit? Jaké jsou jeho výhody a jak vypadají rozhlasové přijímače?“ vyjmenovává v audiopozvánce RTI cz témata, která by mohla „nepolíbené digitálním rádiem“ zajímat. Partnerem akce bude německá společnost TechniSat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).