Hlavní navigace

V Českém rozhlase proběhne den digitálního rádia, vypomůže mu operátor RTI cz

Lukáš Polák

Partnerem akce je společnost TechniSat, která je kromě výroby satelitních a terestrických boxů i producentem DAB přijímačů, které se několikrát objevily i v recenzích na našem webu.

Doba čtení: 1 minuta

Den s digitálním rádiem proběhne zítra, ve středu 4. listopadu, v reprezentační prodejně Českého rozhlasu na pražské Vinohradské třídě, v době od 10:00 do 17:00. Zájemcům z řad veřejnosti bude na veškeré otázky odpovídat provozní ředitel společnosti RTI cz Roman Kropáček. RTI cz je jedním ze tří operátorů, vedle Teleka a Českých Radiokomunikací, kteří provozují v České republice vysílače šířící signál technologie DAB+. Pořadatelem akce je vedle zmiňované západočeské firmy zejména reprezentační prodejna Českého rozhlasu.

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace obnovily „bubláček“ digitálního rozhlasu ze Strahova

Uživatelům, kteří mají již s touto technologií své zkušenosti, pravděpodobně akce nic zvláštního nepřinese, přesto ji ale mohou zájemci navštívit právě kvůli osobě Romana Kropáčka. Operátor na akci láká mimo jiné i zvukovou pozvánkou, kterou si umístil na svůj web. „Co je to digitální rozhlas? Jak se dá naladit? Jaké jsou jeho výhody a jak vypadají rozhlasové přijímače?“ vyjmenovává v audiopozvánce RTI cz témata, která by mohla „nepolíbené digitálním rádiem“ zajímat. Partnerem akce bude německá společnost TechniSat.

Našli jste v článku chybu?