Hlavní navigace

V Česku je přes milion domácností vybavených kabelovou televizí

6. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 10. 2010

1,08 milionu domácností využívá služeb kabelové televize. Vyplynulo to z údajů, které má k dispozici Česká asociace elektronických komunikací (ČAEK). Jde o padesát tisíc domácností více než v loňském roce. Digitální televizní signál šířený kabelovými sítěmi je k dispozici přibližně v 90 % českých domácností, které jsou v dosahu kabelových sítí provozovatelů převzatého vysílání, uvedl prezident ČAEK Zdeněk Vaníček.

Občanské sdružení předpokládá, že v roce 2012 by mělo být v České republice přes 20 % domácností vybavených kabelovou televizí. Trend je podle ČAEK podpořen především tím, že operátoři jsou ochotni investovat do modernizace svých síti a nabízet tak zákazníkům kvalitnější služby. Kabelové televize mají podle Vaníčka svou budoucnost stále před sebou, a to nejen díky svým technologickým přednostem, ale i díky očekávanému nástupu HD vysílání.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.