Hlavní navigace

V Česku začne 1. listopadu vysílat nové čistě digitální rádio zaměřené na informace

Lukáš Polák

Provozovatel slibuje ve vysílání i tváře známé ze světa televize. Projekt, který chystá uvést na trh, je podle jeho názoru zcela unikátní. Vysílat má celoplošně.

Doba čtení: 2 minuty

Rozhlasový éter se 1. listopadu, tedy od pátku za čtrnáct dní, rozroste o další komerční stanici. Společnost SeeJay Radio, provozovatel stejnojmenného tanečního programu, přibere do své rodiny nováčka v podobě TiP Rádia. Vyplývá to z informací, které má k dispozici server DigiZone.cz. Rozhlasová stanice bude ihned po startu dostupná prostřednictvím internetu a zanedlouho poté by se měla objevit i v rámci technologie DAB+, kterou využívá i sesterské SeeJay Radio. V této oblasti spolupracuje provozovatel stanic jak s příbramskou společností Teleko, tak i plzeňskou firmou  RTI cz.

K TÉMATU: V Česku vzniká nové informační rádio, odstartovat by mělo na podzim

TiP Rádio by mělo oslovit posluchače především širokou škálou informací ze všech oborů lidské činnosti a tématicky zaměřenými pořady. Na poli zpravodajských stanic už je v České republice poměrně těsno. Tuto roli plní veřejnoprávní RadiožurnálČRo Plus, komerční Rádio Zet (Lagardere Active ČR) a částečně i Rádio Impuls. TiP by se ale od nich měl lišit. Má být především rádiem se zejména informačním servisem. Velkým hráčům nemůže tato stanice konkurovat, ale u takzvaných „malých“ stanic s prakticky nepřetržitým hudebním proudem by měl být tento projekt unikátní. 

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas od Teleka začal vysílat ze severočeské Milešovky ve III. pásmu

Do rozhlasového týmu TiP Rádia byly přizvány i dvě známé osobnosti z televizního světa, jejich jména ovšem bude provozovatel stanice až do poslední chvíle tajit. Chce je odhalit první den vysílání. Známá jména se objeví například i u pořadů věnovaných zdravému životnímu stylu nebo zaměřených na knihy a čtení. Tým má být ale zajímavý především tím, že jde o lidi, kteří nemají žádné rozhlasové zkušenosti. Doplní je ale, jak již bylo řečeno, několik tvůrců s rozhlasovou praxí. Důležitou součástí má být i pestrý hudební mix. Dvě hodiny denně budou věnovány hudebním profilům osobností, zpravidla s komentářem. Od půlnoci do čtyř hodin ráno půjde jen hudební proud, bez mluveného slova.

Našli jste v článku chybu?