Hlavní navigace

V Českém rozhlasu se plýtvalo, přiznal jeho generální ředitel Peter Duhan

18. 8. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
18. 8. 2011

Staronový generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan v rozhovoru pro server Mediář.cz řekl, že v tomto veřejnoprávním médiu docházelo k plýtvání financí. Vršily se na sebe nákupy, které se ukázaly v konečném efektu jako naprosto neefektivní, konstatoval Duhan. Ten upřesnil, že se jednalo o oblast techniky a technologická zařízení. Úsek programu zase neměl strategii a neplánoval dopředu.

K TÉMATU: Staronový ředitel Českého rozhlasu chystá radikální změny. Začne už dnes

Rozhlas mohl podle jeho slov přijít neefektivním hospodařením o desítky milionů korun. Nechci tu žádné trestněprávní odpovědnosti. Taková byla praxe, tak prostě rozhlas žil patnáct let, aniž by si toho někdo všiml, konstatoval Duhan. Generální ředitel Českého rozhlasu promluvil také o chystané plnoformátové stanici, která by byla určena pro posluchače ve věku od 40 do 60 let a vznikla by na koncepci současného okruhu Dvojka. Právě ta by kombinovala vysílání regionálních stanic.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Děti, mládež a vysokoškoláky jsme zaspali, říká šéf ČRo Peter Duhan

Regionální stanice jsou od toho, aby vyráběly vynikající lokální zpravodajství a publicistiku. A Brno, Plzeň, České Budějovice, Olomouc či Ostrava produkují taky kvalitní prvovýrobu, náročnější typy programů, třeba slovesných. Dostaly by prostor, uvedl v rozhovoru pro Mediář.cz Duhan, který si představuje, že by se stanice připojovaly do vysílání denně od 6 do 10 hodin dopoledne a odpoledne a večer potom od 15 do 19 hodin. Rozhlas by tak díky tomu ušetřil například na platech pro moderátory a dalších zaměstnancích.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Číslovky v názvech Českého rozhlasu by měly zmizet, míní ředitelka Radiožurnálu

Duhan mimo jiné také popsal, jak by si představoval kombinaci Rádia Česko a ČRo 6, stanice, jež by působila na frekvencích současného ČRo 2. Musíte vytvořit jiný programový profil, byť na bázi, co teď vysílají obě existující. Musí mít vlastní jazyk, být stanicí především analytickou, učit posluchače, jak rozumět informaci, jak ji zpracovat, jak zasadit do kontextu, konstatoval staronový šéf Českého rozhlasu. Určitě však nepůjde o stanici mainstreamovou. Nechci stanici all news all time, chci all talk all time. To je zásadní rozdíl, upřesnil Duhan.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).