Hlavní navigace

V CS Linku se objeví další dvě nové stanice

16. 10. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

16. 10. 2007

Po dokumentárním kanálu Viasat Explorer a erotickém Spice se rozšíří satelitní platforma CS Link o další dva kanály. Během návštěvy v sídle společnosti Czech DiVision, a.s., která je provozovatelem uplinku, to zjistil Václav Hrubec, šéfredaktor serveru satCentrum.

V příštích dnech přibudou do CS Linku tři nové stanice – dokumentární kanál Viasat Explorer (už se neoficiálně vysílá pod označením Test1), promo a „inkubátor“ kanál CS Link TV a třetí kanál, jehož název se nemůže zatím zveřejnit, uvádí web. Server upozorňuje na to, že jméno utajovaného kanálu zatím není možné prozradit, protože se jedná o obchodní tajemství.

Jak však již dříve pro satCentrum nepřímo uvedl ředitel společnosti Media Vision s.r.o., Martin Janků, mohlo by jít o dětský program. V dotazech čtenářů serveru odpovídal také na to, zda bude do CS Linku zařazen dokumentární a dětský kanál. O zařazení dokumentárního programu vedeme souběžně jednání s několika poskytovateli programů, uvedl tehdy Janků.

Lupa tip MF temata2

Dokumentární kanál, tedy Viasat Explorer je již připraven vysílat, dětský program však ještě ne. Pokud byla jednání úspěšná, mohlo by jít právě o kanál s tímto žánrem. Těch je v České republice nabízeno již několik, a to jak v anglitině, tak v češtině, např. Cartoon Network, Boomerang, Minimax, Jetix či BeBe TV. Pokud se přikloníme k tomu, že je zapotřebí z marketingového hlediska zaujmout co největší počet dětských diváků, bude do CS Linku zařazen buď Minimax, nebo Jetix – to je ale zatím pouze spekulace. Nechme se tedy překvapit.

Pokud se jedná o soft erotický kanál Spice, ten střídá od 23. hodiny večerní do 4. hodiny ranní v platformě CS Link na tp. č. 3.215 vysílání dokumentárního kanálu Viasat Explorer. Není to zásluha žádného providera o jeho vysílání, pouze originální zdroj na skandinávské platformě na Siriu jej takto přenáší, a protože se receiver s kartou na up linku v noci nevypíná, můžeme toto vysílání brát jako určitý bonus, dodává satCentrum.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.