Hlavní navigace

V Děčíně nechtějí satelitní paraboly, kazily by prý fasády domů

25. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
25. 3. 2009

Děčín je dalším městem, které nechce, aby lidé řešili příjem digitální televize prostřednictvím satelitu. Radní města se rozhodli vydat zákaz umísťování parabol na obvodové zdi domů. Informuje o tom dnešní Děčínský deník. Nechceme, aby se ocitly v obležení satelitů. Jednak by to nevypadalo vzhledově příliš dobře, ale hlavně při instalaci těchto antén dochází i k poškozování fasády, konstatoval pro aktuální vydání listu Tomáš Martinček z magistrátu.

ČTĚTE TAKÉ: Na zdražení kabelové televize reagují nákupem satelitu

V současné době má město ve svém vlastnictví několik set bytů. Jde především o objekty s pečovatelskou službou a domy v Lodní, Tržní a Příbramské ulici. Kdyby si každý jejich uživatel usmyslel, že si v sousedství okna nechá na zeď upevnit satelitní anténu, vypadalo by to v těch domech jak na nechvalně proslulých sídlištích s nepřizpůsobivými občany, řekl doslova Martinček. Řešení však v tomto případě existuje. Lidé se mohou dohodnout se správcem domu, aby na střechu umístil společnou parabolu.

KL24

NEPŘEHLÉDNĚTE: Chytrá společná televizní anténa

Chápu, že někteří lidé by byli radši, kdyby si mohli umístit ven svůj vlastní satelit. Třeba proto, že jsou fotbalovými fanoušky nebo příznivci dalších sportů a chtěli by sledovat přenosy na Eurosportu či dalších speciálních kanálech. Město ale nemůže opravdu takovým požadavkům vycházet vstříc, protože instalací sólových antén tam, kde jsou společné rozvody, nechce dopustit zbytečné poškozování svého majetku, dodal pro dnešní vydání Děčinského deníku šéf magistrátního majetkového odboru Tomáš Martinček.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).