Hlavní navigace

V Kopřivnici dnes startuje festival regionálních televizí Kafka

17. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 10. 2008

V Kopřivnici dnes začíná další ročník festivalu Kafka. Budete-li sem mít cestu, uvidíte přehlídku tvorby regionálních televizních stanic a studií. Jak připomíná web televize Noe, první Kafka „vylétla“ v roce 1997 kdy soutěžili filmoví amatéři a nadšenci společně s budoucími profesionály, tj. lokálními či městskými televizními stanicemi. Kafka si klade za cíl zejména sdružovat pracovníky těchto studií a díky těmto setkáváním se vzdělávat a vyměňovat zkušenosti.

Lucie Petříčková z odboru vzdělávání a vnějších vztahů kopřivnické radnice sdělila, že dnes už je festival především o zlepšování, hledání správné cesty a zasvěcování do nových postupů. Mezi porotci, kteří budou hodnotit snímky, nebudou chybět např. Jan Tuna (zástupce šéfredaktora zpravodajství a publicistiky TV Prima), Roman Svoboda (moderátor, reportér, scénárista) a Pavel Beneš (vedoucí projektu Digináves). Projekce je možné vidět v kopřivnickém kině Puls.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.