Hlavní navigace

V Německu odstartuje kanál věnovaný historii Bundesligy

13. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 8. 2009

Německu by měl brzo odstartovat kanál, který bude zaměřený na pořady z historie tamní fotbalové Bundesligy. Informoval o tom server DiGITAL fernesehen s odvoláním na Süddeutsche Zeitung. Jeho provozovatelem by byla Německá fotbalová liga, která chce vytvořit stanici obsahující archiv 36 profesionálních klubů. Kanál už má také svůj název – Bundesliga History Channel.

Právě Bundesliga je přitom v posledních týdnech na televizním trhu cenným artiklem. V několika zemích včetně České republiky došlo ke spuštění speciální mutace Eurosportu 2, která se zaměřuje na tuto fotbalovou ligu. V některých zemích je dokonce televize nabízena i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Bundesliga History Channel by měl mít k dispozici přes 40 tisíc hodin záznamů počínaje rokem 1963. Kanál v současné době čeká na udělení licence od Hessischen Landesanstalt für privaten Rundfunk und neue Medien.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.