Hlavní navigace

V Německu testují kvůli nové technologii standard DVB-T2, opět v Mnichově

8. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Testy DVB-T2 byly v Mnichově zahájeny jen několik týdnů po skončení veletrhu IFA, na němž byly prezentovány vize související s možným zavedením této technologie.

Od druhé poloviny září probíhají v bavorské metropoli Mnichově testy pozemní televize druhé generace označované zkratkou DVB-T2. Vrátily se sem po dvou letech. Ty poslední proběhly v září 2010. Tisková zpráva, která byla při této příležitosti zveřejněna na stránkách společnosti Rohde & Schwarz, bohužel neobsahuje to nedůležitější – technické parametry testu. Ani z diskusních fór tak v tuto chvíli není jasné, odkud přesně se vysílá, na jakém kanálu a především – jakým výkonem.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: Veletrh IFA: Standard DVB-T2 je vyzrálý a v Německu plně obchodovatelný

Podle diskusního fóra serveru Digitalfernsehen.de jsou součástí testovacího multiplexu kanály Das Erste HD, Das Erste (SD) a Bayerisches Fernsehen (SD). Kromě bavorské veřejnoprávní televize se na testu podílejí také samotná společnost Rohde & Schwarz a RBT, což je technické konsorcium německých veřejnoprávních vysílatelů. Cílem zkoušek je především otestování profesionální technologie R&S AVS100 IT, která umožňuje dohromady integrovat několik dříve samostatných jednotek do jediného celku, a ověřit technické vlastnosti vysílaného multiplexu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).