Hlavní navigace

V Nizozemsku se zřítila část třísetmetrové vysílací věže

18. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 7. 2011

UVNITŘ VIDEO Nizozemsko zasáhla v pátek nepříjemná událost z pohledu telekomunikací. Nedaleko městečka Hoogersmilde došlo ke zničení části vysílací věže Smilde, která svým signálem obhospodařovala velkou část severního území tohoto státu Beneluxu. Řada domácností se tak rázem ocitla bez rozhlasového signálu. Na svém webu o tom informoval veřejnoprávní vysílatel NOS.

A co se konkrétně stalo? Z vysílací věže, která má tři sta metrů, se zhroutil dvousetmetrový kovový stožár. Může za to požár, který vypukl v pátek ve 14.00, necelé dvě hodiny před touto událostí na betonové věži. Jak uvedla agentura AFP, nikdo naštěstí nebyl zraněn. Okolo vysílače je pětisetmetrová neobydlená zóna. Hasiči neměli s likvidací požáru problém, protože už na takovéto události byli dříve trénování. Z pohledu vysílání se však jedná o tragédii, protože řada stanic zde byla vyřazena pro posluchače z provozu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.