Hlavní navigace

V pátek odstartuje Discovery World

16. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 4. 2008

18. dubna, tedy už tento pátek, odstartuje ve střední Evropě nový dokumentární kanál Discovery World, který nahradí vysílání dosavadního Discovery Civilisation. Prostřednictvím tiskové zprávy o tom informovala společnost Chello Zone, která ho v České republice mediálně zastupuje. Dočkají se ho např. zákazníci rumunské platformy Digi TV. A na co se mohou diváci těšit? Uvede především dokumenty z historie, kultury, příběhy ze skutečného života, vyšetřování a záhady.

Discovery World nabídne divákům možnost sledovat série o faktech a dokumentární programy jako je např. Discovery Atlas, který odhalí místní zvyklosti a představí fascinující příběhy lidí z různých koutů světa. Pořad už je natáčen ve vysokém rozlišení a má uspokojit především ty diváky, kteří pátrají po kuriozitách a rádi prozkoumávají svět.

UXD

Uznávanou historickou sérií, která se také ve vysílání objeví, je Monarchy. Historik David Starkey tu představí příběhy britské monarchie, která je nejstarší přežívající politickou institucí v Evropě. Pro milovníky historie zbrání bude určen pořad Weanpology. Ten seznámí např. s důmyslnými vynálezy, zkušenostmi z bojišť, pokroky v designu zbraní a sřelami řízenými laserem.

Ve vysílání Discovery World si ale najdou své i ti, kteří se zajímají o příběhy podle skutečných událostí a soudní série. Půjde např. o FBI Files, Dr. G soudní lékař, Mummy Autoposy, ale i oceňovaný snímek Grizzly Man, který režíroval uznávaný filmař Wernog Herzog.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.