Hlavní navigace

V polském DVB-T bude od 15. února testovat tamní obdoba Déčka

8. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do tamního multiplexu 1 vstoupí ve stejnou dobu také křesťanská televize Trwam, která o své místo v této síti bojovala několik let. Vysílání HD verzí kanálů TVP má být zachováno.

Polské veřejnoprávní médium TVP naplánovalo na 15. února letošního roku start zkušebního vysílání tematického kanálu TVP ABC, který by bylo možné označit za tamní obdobu Déčka České televize. S odvoláním na TVP o tom informoval server Wirtualnemedia.pl. Zajímavostí je, že ve stejnou dobu má v polském multiplexu 1 začít také transmise křesťanského kanálu TV Trwam, který je jedním z výherců datové kapacity pro tuto síť. I přesto, že dojde k těmto změnám Telewizja Polska deklaruje, že v tomto multiplexu bude vysílat i nadále kanál TVP 1 HD. Operátor EmiTel zde používá pro kódování signálu standard MPEG-4/AVC.

KL24

K TÉMATU: Polská TV Trwam se dočkala, od 15. února bude celoplošná

Polská veřejnoprávní televize může podle zákona využívat kapacitu multiplexu 1 až do konce dubna letošního roku, s TV Trwam se však dohodla na kompromisu, který už ji umožní start právě 15. února. Podle mluvčího TVP Jaceka Rakowieckiho bude dětský kanál TVP ABC vysílat ve zkušební fázi pouze několik hodin denně. Po přechodu na ostrý provoz má nabízet mimo jiné vzdělávací formáty, animované pořady, pohádky, seriály a divadelní představení. Vše má být zacíleno na nejmenšího diváka. Změny, které v polovině příštího měsíce nastanou, si vyžádají přeorganizování polského multiplexu 1, TVP je však zatím nespecifikovala.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).