Hlavní navigace

V polském příhraničí je možné naladit v DVB-T další stanici

1. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
1. 3. 2012

Nabídka polské digitální pozemní televize (DVB-T) je od včerejška opět bohatší. Testovat v ní začala stanice ATM Rozrywka. Ostrý start je podle telekomunikačního operátora Emitel, tamní obdoba Českých Radiokomunikací, který emisi programu zajišťuje, stanoven na červen letošního roku. V polském multiplexu 1 je tak v tuto chvíli šířeno už sedm stanic – tři veřejnoprávní a čtyři komerční.

K TÉMATU: Polské DVB-T se může rozšířit o další kanál, ATM Rozrywku

K samotnému programovému schématu stanice toho zatím příliš známo není. Jistě je pouze to, že se bude věnovat filmům, zábavným pořadům, takzvaným docu soap, zpravodajství a publicistice. Většinu programů mají tvořit akvizice, a to nejen ze zahraničí, ale i přímo z Polska. Stanici už je možné najít v testovacím režimu také na satelitu Hotbird, kde je ovšem její signál kódován z důvodu, že ho do své nabídky plánuje zařadit provozovatel placené televize Cyfrowy Polsat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).