Hlavní navigace

V polském příhraničí je možné naladit v DVB-T další stanici

1. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 3. 2012

Nabídka polské digitální pozemní televize (DVB-T) je od včerejška opět bohatší. Testovat v ní začala stanice ATM Rozrywka. Ostrý start je podle telekomunikačního operátora Emitel, tamní obdoba Českých Radiokomunikací, který emisi programu zajišťuje, stanoven na červen letošního roku. V polském multiplexu 1 je tak v tuto chvíli šířeno už sedm stanic – tři veřejnoprávní a čtyři komerční.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Polské DVB-T se může rozšířit o další kanál, ATM Rozrywku

K samotnému programovému schématu stanice toho zatím příliš známo není. Jistě je pouze to, že se bude věnovat filmům, zábavným pořadům, takzvaným docu soap, zpravodajství a publicistice. Většinu programů mají tvořit akvizice, a to nejen ze zahraničí, ale i přímo z Polska. Stanici už je možné najít v testovacím režimu také na satelitu Hotbird, kde je ovšem její signál kódován z důvodu, že ho do své nabídky plánuje zařadit provozovatel placené televize Cyfrowy Polsat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.