Hlavní navigace

V Polsku bude vysílat minimálně osm lokálních multiplexů

7. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O náplní multiplexů je prozatím předčasné spekulovat, žhavými kandidátý do těchto sítí jsou ale hudební stanice 4fun.tv, TV.Disco a Stars.tv.

Minimálně osmi lokálních multiplexů se dočkají naši severní sousedé. Veřejnou konzultaci k lokálním sítím označovaným jako L4 až L8 vyhlásil v uplynulých dnech UKE, polská obdoba Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Regulátor o této skutečnosti informoval na svém webu. V Polsku fungují v tuto chvíli prozatím dva lokální multiplexy, spuštění třetího (obsahem bude mj. televize Lužice) se očekává ještě v průběhu tohoto měsíce. Ta je mimochodem v současné době jedinou stanicí, která u našich severních sousedů vysílá pozemní cestou analogově, a to po oficiálním termínu přechodu na technologii DVB-T.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Nový polský multiplex z vysílačů blízko český hranic odstartuje do měsíce

Multiplex L4 bude určený pro oblasti Swidnica a Wroclaw, L5 pro Gorzów, L6 pro Zielonou Góru, L7 pro Glógow, Legnici a Lubin a L8 pro Jeleniou Góru. Své místo v této síti už má jisté regionální televize Odra, která byla svého času zachytitelná v analogové podobě i na území Čech. V minulosti dokonce při zlepšených podmínkách dokázal signál doletět ve značně zhoršené kvalitě až do Prahy. O tom, které další kanály se v nových multiplexech objeví, je prozatím předčasné spekulovat, vhodnými kandidáty by ale mohly být stanice 4fun.tv, TV.Disco a Stars.tv. Ty jsou již součástí lokálních sítí L2 a L3.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).