Hlavní navigace

V Polsku odstartoval dočasný vánoční digitální okruh Radio Gwiazdka

14. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice bude k dispozici nejen prostřednictvím technologie DAB+, ale zájemci si mohou tuto stanici najít na webových stránkách Polskieho Radia.

Nabídka polského digitálního rádia DAB+ se v uplynulých dnech rozšířila o dočasný okruh polského veřejnoprávního rozhlasu Gwiazdka. Stanici si budou moci naladit i zájemci v České republice, kteří jsou v dosahu signálu některého z vysílačů a disponují přijímačem s podporou této technologie. Radio Gwiazdka vstoupilo do multiplexu Polskieho Radia v úterý 8. prosince a naladit ho bude možné až do 6. ledna příštího roku. Vysílání bude rozděleno do dvou fází. V první, která bude trvat do Štědrého dne, stanice přinese nejkrásnější vánoční písně a příběhy, od 24. prosince do 6. ledna pak vánoční koledy.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Polský veřejnoprávní rozhlas spustil tamní obdobu dětského Rádia Junior

Stanice bude k dispozici nejen prostřednictvím technologie DAB+, ale zájemci z České republiky (i Slovenska), kteří nejsou v dosahu přeshraničního signálu některého z vysílačů, mohou tuto stanici najít na webových stránkách Polskieho Radia (on-line stream). Další informace o digitalizaci rozhlasového vysílání u našich severních sousedů mohou najít zájemci na webu http://www.dabplus.pl/. Dočasný vánoční okruh má v tuto chvíli i Český rozhlas. Rádio Retro mohou ladit zájemci hned ve třech multiplexech. Kromě digitální sítě z pražského Žižkova (kanál 12C) je stream dostupný i u společnosti RTI cz a Teleko.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).