Hlavní navigace

V Polsku proběhla další vlna vypínání analogu, dotknula se stovek měst a obcí

20. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Další vlna vypínání analogového televizního vysílání v Polsku tentokrát diváky v České republice mine. Nebude se jich týkat ani ta další, která proběhne už 17. června.

Další vlna vypínání analogového pozemního vysílání proběhla dnes v Polsku. Podle státního informačního webu cyfryzacja.gov.pl se dotknula celkem 754 měst, obcí a vesnic ve třinácti vojvodstvích. Toto vypnutí pozemního vysílání, přesto, že se vůbec nedotknulo naší republiky, není možné považovat za zanedbatelné, a to nejen, jak již bylo řečeno, z pohledu počtu obcí, ale ani z pohledu zasaženého obyvatelstva. Podle vládního digitalizačního webu by mělo jít přibližně o 12,5 milionu obyvatel.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Polská TV Odra zachytitelná v severních Čechách ukončila pozemní šíření

Vypnutí analogového vysílání se týká různých stanic. Většinou šlo o kanály Jedynka, Dvojka a Polsat, v dalších lokalitách pak o TVP Info, TVN nebo TV 4. Podrobný rozpis je možné najít na této webové stránce. Jedním z nejznámějších vysílačů, který umlkl, byla lokalita Katowice / Kosztowy. Spolu s vypínáním analogu souvisí i přeladění tamních multiplexů 1 a 2 v celkem pěti lokalitách. Ani v tomto případě se ale nemusí čeští diváci v příhraničí obávat, že by museli znovu nastavovat své set-top-boxy. Další vlna vypínání polského analogu proběhne 17. června a opět se nijak nedotkne českého území.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.