Hlavní navigace

V Polsku vznikne čtvrtý zemský multiplex. Nabídne placenou televizi

28. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Polsko se připravuje na spuštění další zemské digitální sítě. Šířena bude z vysílačů nízkého výkonu, čímž může připomínat i chystanou expanzi našeho multiplexu 4. Šířit bude placené kanály.

U našich severních sousedů finišují přípravy na spuštění další zemské digitální sítě, která ponese označení TV Mobilna. Začínat s ní ale nebude žádný nováček. Jejím provozovatelem bude stejná společnost, jako je tomu u satelitní placené televize Cyfrowy Polsat. Ta už na tuto chystanou službu dlouhodobě upozorňuje prostřednictvím svých webových stránek. Označení „Mobilna“ nese produkt především proto, že bude dostupný i na přenosných zařízeních, jako jsou mobilní telefony a tablety.

K TÉMATU: Fotbalové Euro zachytí část Čechů na anténu i v HD rozlišení, díky Polákům

Pokud vám nesedí k DVB-T přirovnání mobilní televize, vše má fungovat poměrně jednoduše. Mobilní dekodér M-T 5000 má umožnit příjem signálu z vysílače a prostřednictvím Wi-Fi ho pak bude moci poslat právě do přenosných zařízení. Tento mezičlen umožňuje komunikaci jak s operačním systémem iOS, tak i Android. Cyfrowy Polsat též na svých webových stránkách zveřejnil seznam mobilních telefonů a tabletů, se kterými bude dekodér M-T500 kompatibilní.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Polská TV Puls 2 odstartuje v tamním druhém DVB-T multiplexu 19. července

Multiplex 4 je zajímavý i co do struktury svojí sítě. Tou totiž nápadně připomíná naši „čtyřku“, jejímž provozovatelem je již několik měsíců společnost Digital Broadcasting. Svůj signál chce šířit prostřednictvím vysílačů malého výkonu, které budou mít maximálně jednotky kilowattů, takže například v Katowicích a okolí jich bude mít operátor k dispozici hned pět. Jejich seznam přinesl před necelými dvěma týdny server Satkurier.pl, který taktéž zveřejnil chystanou programovou nabídku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).