Hlavní navigace

V Polsku začaly testy tamního terestrického multiplexu 2

18. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
18. 12. 2010

U našich severních sousedů, Poláků, již probíhají testy digitálního terestrického multiplexu 2, který bude šířit komerční programy. Vyplývá to z informací na tamních diskusních fórech. Jde konkrétně o lokality Gdaňsk/Chwaszczyno, Szczecin/Kołowo, Płock/Rachocin a Siedlce/Łosice. Do začátku roku 2011 by se pak měly k těmto lokalitám připojit ještě Piła/Rusinowo, Rzeszów/Sucha Góra a Wisła/Skrzyczne.

Marketing Meeting balicek

ČTĚTE TAKÉ: Po TVP Seriale připravuje Polská televize další tři stanice

V multiplexu jsou šířeny prozatím pouze některé programy. Jsou to Polsat, TVN, TVN Siedem, TV 4 a TV Puls. Další kanály – Polsat Sport News, TV 6 a TV Puls 2 – prozatím nevysílají (ještě neexistují). Polský multiplex 2 šíří stanice v kompresním formátu MPEG-4. Ke sledování kanálů je tedy nutné například přijímač pro kanály ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Do ostrého provozu přejdou tyto lokality 31. prosince. V Polsku už v tuto chvíli vysílají v některých lokalitách veřejnoprávní multiplexy 1 a 3. Příjem v České republice však bohužel zatím většinou není možný.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).