Hlavní navigace

V Polsku začaly testy tamního terestrického multiplexu 2

18. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 12. 2010

U našich severních sousedů, Poláků, již probíhají testy digitálního terestrického multiplexu 2, který bude šířit komerční programy. Vyplývá to z informací na tamních diskusních fórech. Jde konkrétně o lokality Gdaňsk/Chwaszczyno, Szczecin/Kołowo, Płock/Rachocin a Siedlce/Łosice. Do začátku roku 2011 by se pak měly k těmto lokalitám připojit ještě Piła/Rusinowo, Rzeszów/Sucha Góra a Wisła/Skrzyczne.

ČTĚTE TAKÉ: Po TVP Seriale připravuje Polská televize další tři stanice

V multiplexu jsou šířeny prozatím pouze některé programy. Jsou to Polsat, TVN, TVN Siedem, TV 4 a TV Puls. Další kanály – Polsat Sport News, TV 6 a TV Puls 2 – prozatím nevysílají (ještě neexistují). Polský multiplex 2 šíří stanice v kompresním formátu MPEG-4. Ke sledování kanálů je tedy nutné například přijímač pro kanály ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Do ostrého provozu přejdou tyto lokality 31. prosince. V Polsku už v tuto chvíli vysílají v některých lokalitách veřejnoprávní multiplexy 1 a 3. Příjem v České republice však bohužel zatím většinou není možný.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.