Hlavní navigace

V Praze a středních Čechách odstartovala Harmonie TV, obsadila Regionální síť 4

4. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Provozovateli multiplexu, společnosti Prague Digital TV podnikatele Leoše Pohla, se postupně podařilo naplnit programy, které mohou být pro diváky zajímavou alternativou.

Pražský regionální multiplex 4 obsadila v noci z pondělí 3. na úterý 4. března další česká televize. Zájemci, kteří se nacházejí v dosahu této sítě, si mohou naladit stanici Harmonie TV. Program původně cílící na diváky starší 45 let obohatil vysílání o některé nové prvky, spojil se s internetovým projektem Boom TV a nově chce oslovit publikum 35+. V multiplexu obsadila stanice poslední programovou pozici pro televize, na devátém místě je pak Rádio Dechovka, jehož částečným vlastníkem je ostravský podnikatel Leoš Pohl stojící i za Regionální sítí 4 společnosti Prague Digital TV.

BRANDstorming tip2

Aktuální složení multiplexu označovaného jako Regionální síť 4
Autor: repro foto RS4

Aktuální složení multiplexu označovaného jako Regionální síť 4

K TÉMATU: Televize Harmonie pro diváky starší 35 let bude vysílat v Praze pozemní cestou

Ač to tak původně nevypadalo, provozovateli této zemské digitální sítě se podařilo multiplex naplnit programy, které divák v Praze v ostatních multiplexech nenajde. První stanicí, která se v době spuštění tohoto multiplexu objevila, byla TV Metropol patřící nyní společnosti MF TV, později přibyly i další programy, mimo jiné TV Noe, regionalnitelevize.cz nebo Kino Svět. Jednou z posledních zařazených stanic byla na počátku roku televize Regina, která od včerejška vysílá první pořady. Obrazová kvalita Harmonie je nižší, ale vysílá se s plným rozlišením 720×576. Programový průvodce EPG zatím není k dispozici.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).