Hlavní navigace

V Praze odstartoval další zemský televizní multiplex, prozatím testuje

31. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Regionální síť 1 obsahuje v Praze prozatím jen jeden televizní kanál, a to slovenskou TV8. Provozovatel multiplexu zatím nechtěl prozradit, které další kanály se tu objeví.

Praha se dnes dočkala spuštění dalšího zemského digitálního multiplexu. Z areálu Malešické spalovny, konkrétně z jejího téměř dvousetmetrového komína, který v analogové době využívala dnes již neexistující TV Praha, je nově šířena na kanálu 57 výkonem 1 kW Regionální síť 1, za níž stojí českobudějovický podnikatel Ivo Brabec. Multiplex je prozatím ve zkušebním provozu. Jediným programem, který je zde v tuto chvíli šířen, je slovenská TV8, dále síť obsahuje tři prázdné pozice označené jako Test, Test 1 a Test 2. Rozhlasové stanice v multiplexu šířeny nejsou.

UXD

Aktuální složení Regionální sítě 1 v Praze
Autor: repro foto RS1

Aktuální složení Regionální sítě 1 v Praze

K TÉMATU: Ivo Brabec: Regionální sítě 1 a 3 pokryjí nové lokality, jednáme i s velkými televizemi

Měl by se dostat až za Mladou Boleslav, do Mělníka, Slaného, k Lounům, Kolínu, pokryje Nymburk, řekl nedávno o novém multiplexu v rozhovoru pro DigiZone.cz Brabec a dodal: Když ale máte podstatně vyšší domy, příjem může být dobrý i mnohem dál. Ve stejném interview českobudějovický podnikatel prozradil, že vyjednával o šíření s regionálnítelevizí.cz, které v Regionální síti 4 končí smlouva, a se stanicemi, které vysílají v multiplexech Českých Radiokomunikací a mají s nimi uzavřenou smlouvu pouze do konce letošního roku.

Technické parametry slovenské televize TV8 v pražské Regionální síti 1.
Autor: repro foto RS1

Technické parametry slovenské televize TV8 v pražské Regionální síti 1.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.