Hlavní navigace

V pražském DAB vysílá nově Dance Radio a Proglas

11. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 9. 2008

V experimentálním DAB vysílání, které probíhá od 1. do 30. září v Praze, došlo ke změně v programové nabídce. Jak server DigiZone.cz upozornil jeho čtenář Karel Mikuláštík, v systému DAB teď nově vysílá taneční Dance rádio a náboženské Rádio Proglas. K této změně došlo ve středu 10. září a příbramská společnost Teleko, která má test na starosti, potvrdila zařazení obou stanic na svých webových stránkách. Proglas i Dance radio vysílají shodně v kvalitě 192 kbps.

ICTZ23

Teleko požádalo o krátkodobou licenci pro tyto kanály RRTV nedávno. Rada pro rozhlasové televizní vysílání ji vyhověla, a tak je možné šířit Dance radio v podobě převzatého vysílání stejně tak i Rádio Proglas. V DAB+ jsou pak šířeny stanice ČRo 4 – Rádio Wave, ČRo D-dur a ČRo Leonardo, všechny v kvalitě 64 kbps. Aktuální mapu pokrytí je možné najít zde. Praha je, co se testů DAB týká, v poslední době velmi aktivní. Ten poslední se tu uskutečnil od 6. června a skončil začátkem července.

K TÉMATU:
Český rozhlas v Praze znovu zkouší T-DAB, včetně Rádia Wave
V pražském testu T-DAB a DAB+ se má objevit Proglas a Dance Radio

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.