Hlavní navigace

V září proběhne další kulatý stůl DigiZone.cz, zaměřený na HDTV

30. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 7. 2009

UVNITŘ ONLINE REGISTRACE ÚČASTNÍKŮ Vypínání zemského analogového televizního vysílání v Plzeňském, Karlovarském a Středočeském kraji, a televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) budou hlavními tématy podzimního VII. kulatého stolu DigiZone.cz s podtitulem „HDTV – něco navíc, nebo budoucí standard televizního vysílání?“, který proběhne ve čtvrtek 24. září v hotelu Jalta na Václavském náměstí v Praze.

Konference bude rozdělena do tří tematických bloků. První se bude věnovat vypínání analogového vysílání v územních oblastech Plzeň a Praha. Plzeňská oblast ukončí analogové vysílání na hlavních televizních vysílačích již 30. září, tedy týden po kulatém stolu, ve středních Čechách dojde k ukončení analogového vysílání z hlavních vysílačů 30. října.

ICTZ23

Druhý blok konference se bude věnovat HDTV a otázce, zda vysílání ve vysokém rozlišení obrazu má budoucnost jako obvyklý standard vysílání pro neplacené kanály, nebo naopak bude doménou placených služeb. Třetí blok se bude rovněž věnovat HDTV a zaměří se na hledání nejvhodnější vysílací platformy pro tento standard.

Program konference si můžete podrobněji prohlédnout zde, panelisty redakce doplní v průběhu srpna. Už dnes se můžete na VII. Kulatý stůl DigiZone.cz registrovat prostřednictvím on line formuláře.