Hlavní navigace

Václav Klaus: Já nevím, jak se pouští DVD

Prezident republiky Václav Klaus má odstup od technologických novinek. Prozradil to na sebe v bilančním rozhovoru publikovaném 14. prosince v příloze Pátek Lidových novin. Na otázku postmoderní relativizace hodnot a druhé identity na internetu Václav Klaus mj. redaktorce řekl: Dostal jsem hezký balíček dévédéček slavných starých českých filmů, a se ztišeným hlasem dodal: Mně nikdo nebude věřit, že já nevím, jak se DVD pouští!

KL2018 Tip nominace

Jak je to možné? Nemyslím, že bych se to nenaučil, asi ano, ale doma ho prostě nemáme a nikdy jsem neměl důvod to zkoušet, uvedl Václav Klaus. Ten se považuje za člověka, který se v podstatě nedívá ani na televizi. Teď jak jsem byl v Nigérii, tak by mě vůbec nenapadlo si v hotelovém pokoji pustit tu dvoumetrovou televizi, kterou jsem měl takhle před postelí. Já jsem člověk, který by si to ani neuměl někdy v tom hotelu pustit, neznám ty různé ovladače, řekl prezident republiky. Na závěr k tématu prohlásil: To není nic k chlubení se, jen naznačuji svůj vztah k těmto věcem.

Podobě odtažitý jako k DVD je zřejmě i prezidentům vztah k digitálnímu televiznímu vysílání. Platilo to minimálně na začátku května minulého roku, kdy jsme se zajímali, jestli má Václav Klaus set-top-box a zda jako sportovní fanoušek sleduje sportovní program České televize. Hradní tajemník Ladislav Jakl tehdy pro DigiZone.cz řekl: Set-top-box zatím v prezidentově domácnosti není a prezident ani nesleduje digitální kanál ČT 4 Sport.

Našli jste v článku chybu?