Hlavní navigace

Václav Moravec i na Slovensku? Joj chce, aby moderoval předvolební debaty

21. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 2. 2012

Předvolební debaty slovenské televize Joj před březnovými předčasnými parlamentními volbami by mohl moderovat Václav Moravec. Vedení stanice to nastínilo na dnešním zasedání slovenské Rady pro vysílání a retransmisi, která schvalovala projekty komerčních televizí k blížícím se volbám. Informaci přinesl server Mediálne.sk, kterému ji ale nikdo z televize Joj nechtěl potvrdit.

K TÉMATU: Václav Moravec na Nově? Ty zprávy bych nepřeceňoval, říká Jan Andruško

cif - debata 2

Generální ředitel Jojky František Borovský volbu Moravce zdůvodnil hledáním významného moderátora. Bude se muset obracet, protože nezná podrobně slovenské politické reálie, komentoval výběr Jojky předseda slovenské vysílací rady Miloš Mistrík. Jednání mezi Joj a Moravcem podle Mediálne.sk již probíhají, nabídka zní na moderování finálních diskusí se zástupci největších politických stran. Ty menší by si už vzhledem na krátký čas nestihl nastudovat, dodal web na adresu Moravce.

Václav Moravec moderuje svoje každonedělní Otázky Václava Moravce na České televizi a ve všední dny podvečer také Impulsy Václava Moravce na Rádiu Impuls. V minulosti působil v české redakci BBC, kde měl obdobný rozhlasový formát Interview BBC, nebo v Press klubu na Frekvenci 1. Několikrát se jej snažila pro svůj diskusní pořad získat televize Nova, zejména v dobách, kdy ji vedl nynější generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).