Hlavní navigace

Václav Moravec si dnes pozval do Impulsů ředitele Novy

3. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

3. 2. 2009

Hostem Impulsů Václava Moravce na Rádiu Impuls bude dnes od 18 hodin generální ředitel české televizní jedničky TV Nova Petr Dvořák. Tento termín nebyl zvolen náhodou – blíží se totiž patnácté výročí tohoto kanálu. Mělo by se tedy nejen hodnotit, ale i podívat se do budoucna. Naše čtenáře jistě zaujmout dvě témata – její budoucnost a postavení v době nástupu digitálního vysílání a nových digitálních televizí. 15 let oslaví komerční jednička již zítra a při té příležitosti také pořádá setkání s novináři, na kterém server DigiZone.cz nebude chybět.

Naposledy se Dvořák s Václavem Moravcem setkal na půdě Rádia Impuls loni v srpnu. Tehdy spolu ředitel a moderátor měli hovořit mj. o tom, kolik dá Nova na informační kampaň k digitalizaci. Otázce se Petr Dvořák vyhnul. Ředitel Novy pak také hovořil o budoucnosti svého prvního kanálu a plánech s Novou Cinemou. Může se nám samozřejmě stát, že část diváků, kteří dnes sledují Novu, v některých chvílích přejdou na Novu Cinemu nebo na nový kanál, konstatoval Dvořák a řekl, že hlavním cílem je však ubrat diváckou obec konkurenci.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.