Hlavní navigace

Vadné baterie Sony: už i Sharp, celkem 7,7 miliónu

Jiří Macich ml.

Dalším výrobcem, který oznámil výměnu vadných baterií od Sony, je společnost Sharp. Následuje tak Apple, Lenovo, Toshibu, Dell nebo Fujitsu. Nejedná se však o tak velké množství, jako třeba v případě zmiňovaného Dellu. Sharp dohromady s Fujitsu stahují jen 79.000 baterií. Situaci ohledně přehřívajících baterií bedlivě sledujeme. Rizikovou baterii, která se může přehřát a vznítit obsahuje údajně 7,7 miliónů notebooků. Náklady Sony na jejich výměnu mají podle odhadů dosáhnout v přepočtu až 7,6…

Dalším výrobcem, který oznámil výměnu vadných baterií od Sony, je společnost Sharp. Následuje tak Apple, Lenovo, Toshibu, Dell nebo Fujitsu. Nejedná se však o tak velké množství, jako třeba v případě zmiňovaného Dellu. Sharp dohromady s Fujitsu stahují jen 79.000 baterií.

Situaci ohledně přehřívajících baterií bedlivě sledujeme. Rizikovou baterii, která se může přehřát a vznítit obsahuje údajně 7,7 miliónů notebooků. Náklady Sony na jejich výměnu mají podle odhadů dosáhnout v přepočtu až 7,6 miliardy korun. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
17. 10. 2006 8:45
stoural (neregistrovaný)
Mate pravdu, a me se to porad nejak zdalo divne :) Ale porad je to docela malo, kdyz si uvedomite, za kolik si muzete koupit nahradni aku.
16. 10. 2006 20:35
pakl (neregistrovaný)
Nejsem si moc jisty svymi pocty, ale 7,6mld/7,7mil je cca 1000Kc, ne?