Hlavní navigace

Valná hromada Yahoo proběhla klidněji, než se očekávalo

2. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zřejmě klidněji a s menší účastí, než se předpokládalo, dopadla včerejší valná hromada společnosti Yahoo, kde byla nakonec obsazena méně než čtvrtina z připravených 700 míst. Carl Icahn se nakonec nezúčastnil, jak ostatně avízoval na svém blogu, neboť se již 21. července s Yahoo dohodl, že přijme nabídnutá tři křesla ve správní radě výměnou za to, že se nepustí do tzv. „proxy fight“, což by mohlo vést k pokusu získat těchto křesel více, a to pro Yahoo méně předvídatelným způsobem (viz článek…

Zřejmě klidněji a s menší účastí, než se předpokládalo, dopadla včerejší valná hromada společnosti Yahoo, kde byla nakonec obsazena méně než čtvrtina z připravených 700 míst. Carl Icahn se nakonec nezúčastnil, jak ostatně avízoval na svém blogu, neboť se již 21. července s Yahoo dohodl, že přijme nabídnutá tři křesla ve správní radě výměnou za to, že se nepustí do tzv. „proxy fight“, což by mohlo vést k pokusu získat těchto křesel více, a to pro Yahoo méně předvídatelným způsobem (viz článek Microsoft si hledá nový cíl, Yahoo však stále není mimo hru). Podle ředitele Jerryho Yanga musí Yahoo pokračovat ve své strategii být pro uživatele Internetu strartovacím místem a pro inzerenty místem, kde musejí inzerovat.

MM socky3

Icahn se neangažuje jen v Yahoo, ale chvíle slávy a naději dalšího zbohatnutí zažívá i jako největší akcionář farmaceutické společnosti ImClone, která je známá zejména jako výrobce protinádorového léku Erbitux. O tuto společnost má zájem výrobce léčiv Bristol-Myers, který za 83% podíl nabídl 4,5 miliardy USD. Podle deníku Wall Street Journal se teď ale může Icahnovi stát, že bude tlačit na ještě vyšší odkupní cenu a bude tak přirovnáván k Jerrymu Yangovi z Yahoo, který též usiloval v případě nabídky Microsoftu o vyšší cenu.

Pokud tedy Icahnovi tento obchod klapne, královsky se zahojí a mohl by se trochu zklidnit v Yahoo, kam přišel též zejména z důvodu zhodnocení svého podílu.