Hlavní navigace

Valuto chce větší klienty. Otevírá svoje API pro firemní systémy

13. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tuzemská P2P směnárna se po změně názvu a rozšíření služeb pouští do dalšího kroku.

Jeden z pionýrů vlny nových fintech služeb se pouští do další akce. Původně Valutomat se během necelého roku a půl fungování přejmenoval na Valuto a kromě výměny peněz začal umožňovat i platby. Jen ve své směnárně ale protočil už dvě miliardy korun. 

BRAND

Teď se chce rozšířit i do firemních a účetních systémů. A to znamená otevřenou API. „Věřím, že API je nejlepší způsob přístupu k oblasti bankovnictví. Dívá se na platební styk v širším kontextu, který má větší význam pro koncové uživatele. Myslíme si, že nutit zákazníky provádět platební příkazy manuálně přes bankovní systém je přežitkem, pokud se běžné operace jako přijímání a posílání převodů mohou automatizovat,“ říká Łukasz Olek, produktový ředitel a spoluzakladatel Valuto.

Kromě Valuta na rozrůstajícím se tuzemském P2P trhu operuje plno dalších firem. P2P půjčky (P2P lending) dorazily se serverem Bankerat do Česka už v roce 2010, teprve v poslední době se ale dostávají do širšího povědomí a rostou nové služby. Kromě na tradičním modelu fungujících serverů jako je FinGood.cz nebo Benefi.cz, který v červnu po prodeji zbytku služby AAA poptávka vydavatelství Mafra spustil podnikatel Pavel Matoušek, se o změnu tradičního P2P lendingového modelu snaží hlavně Zonky.cz

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).