Hlavní navigace

Vedení České televize je kompletní. Kdo zůstal a kdo je v něm nový?

1. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
1. 12. 2011

Dva měsíce po nástupu nového generálního ředitele Petra DvořákaČeská televize opět kompletní management. Oproti éře Jiřího Janečka je pouze devítičlenný, včetně ředitelů televizních studií v Brně a Ostravě. Z předchozího vedení ČT zůstali ve svých funkcích pouze ředitel techniky Rudolf Pop a ředitel výroby Václav Myslík. Z Janečkova týmu se navíc do topmanagementu vrátil Milan Fridrich, který je už od října ředitelem programových okruhů a od listopadu zároveň vede program ČT 1.

K TÉMATU: Dvořákovy změny ve vedení ČT jsou jen mezikrokem. Hlavní nastanou v lednu

Beze změny zůstává i nejvyšší vedení televizních studií ČT v Brně a Ostravě. Brněnské studio nadále vede Karel Burian, ostravské Ilja Racek. Z komerčních televizí do managementu ČT zamířili tři lidé: obchodním a marketingovým ředitelem se stal Jan Svoboda, který vedl marketing na Primě za generálního ředitele Martina Dvořáka, který si jej poté do stejné funkce odvedl do pražského dopravního podniku, ředitelkou vývoje programových formátů je Jana Kasalová, která dříve vedla program Primy, a finančním ředitelem je Milan Cimirot, někdejší provozní šéf a jednatel Novy.

ČTĚTE TAKÉ: Radan Dolejš odchází z České televize. Jedničku bude řídit Fridrich

Jan Svoboda ve funkci nahradil Roberta Kvapila, který rezignoval den před nástupcem nového šéfa ČT Petra Dvořáka na Kavčí hory, Jana Kasalová zase vystřídala Andreu Majstorovičovou, jež vedla vývoj programových formátů až do včerejšího dne. V nejvyšším vedení ČT oproti předpokladům chybí Zdeněk Šámal, který měl zastávat obnovenou funkci ředitele zpravodajství. Místo toho je výkonným šéfem ČT 24 a přímým podřízeným šéfa programových okruhů Milana Fridricha.

Výkonní ředitelé dalších dvou programů, kulturně-vzdělávací ČT 2 a sportovní ČT 4, se nemění. Dvojku nadále vede někdejší předseda Rady ČT Jan Mrzena, Čtyřku pak Jiří Ponikelský. Po Novém roce chce Petr Dvořák postupně obsazovat i pozice obnovených tvůrčích skupin ČT. Podle informací serveru DigiZone.cz počítá například s dramaturgem Janem Šternem, už dříve naznačoval, že by podobný post chtěl nabídnout i Feru Feničovi.

MMF24

Nový management České televize

Generální ředitel: Petr Dvořák
Finanční ředitel: Milan Cimirot
Obchodní a marketingový ředitel: Jan Svoboda
Ředitel programových okruhů: Milan Fridrich
Ředitelka vývoje programových formátů: Jana Kasalová
Ředitel techniky: Rudolf Pop
Ředitel výroby: Václav Myslík
Ředitel TS Brno: Karel Burian
Ředitel TS Ostrava: Ilja Racek

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).